Nieuwe aanvragen* Bij de Centrale Cultuurtechnische Commissie te Utrecht zijn de volgende aanvragen om ruilverkaveling binnen gekomen: Prov. Friesland, Overijssel, Zuid-Holland, Noord-Brabant, blok ,,BoornbergumVeenhoop", gelegen onder de gemeenten Smallingerland en Opster- land „Anerveen", gelegen onder Gramsbergen Hoekse Waard", gelegen onder de gemeenten Heinen- oord, Puttershoek. Gouds waard, Zwijndrecht, Nu- mansdorp e.a. ,,Astense Aa", gelegen onder de gemeenten Deurne en Asten ,,De Heense Polder", gele gen onder de gemeente Steenbergen „Berlicum" (deze aanvraag is een uit breiding van de reeds in 1944 aangevraagde verka veling). 3840 ha 250 26450 11690 1125 2480 Minister Mansholt neemt afscheid» Na ruim twaalf jaren van vruchtbaar werken, waarin hij zonder onderbreking de portefeuille van landbouw, visserij en voedsel voorziening als een zeker zware last heeft gedragen, heeft Minister Mansholt afscheid genomen van het nationale politieke leven. Hij zal een werkkring gaan vervullen ten bate van de Europese Economische Gemeenschap. Op zijn naam staan zeer belangrijke wetten. Wij herinneren (in onze sector) aan de Herverkavelingswet Walcheren, de Regeling rechtshandelingen met betrekking tot landbouwgronden, de Jacht wet, de Ruilverkavelingswet en de nog niet tot wet verheven Pachtwet. Permanente vakcursus voor technisch ambtenaar van het Kadaster Bij beschikking van de Minister van Financiën van 18 novem ber 1957, nr. 30 zijn in de Examenbeschikking de volgende nieuwe paragrafen opgenomen. 17

Orgaan der Vereeniging TAK | 1958 | | pagina 17