51a* 1. Bij het toelatingsonderzoek voor de vakcursus voor tech nisch ambtenaar wordt allereerst gelet op de geschiktheid en alge mene ontwikkeling, nodig voor het ambt van technisch ambtenaar. Hieromtrent kan zowel medisch als psychologisch advies worden ingewonnen. 2. Het toelatingsexamen omvat voorts hetzelfde als wordt ver langd bij het onderzoek voor landmeetkundig ambtenaar A. 51b. Tot het toelatingsonderzoek voor de vakcursus voor tech nisch ambtenaar kan worden toegelaten de tekenaar en de land meetkundig ambtenaar, die bij de aanvang van het jaar minstens drie jaren en ten hoogste 7 jaren als tekenaar en landmeetkundig ambtenaar in ambtelijke dienst is 51c. Bij het examen dat wordt afgenomen na afloop van de vakcursus wordt aangesloten bij de eisen, zoals deze gelden voor het examen voor landmeetkunde, bedoeld in artikel 72a van het Ambtenarenbesluit Belastingdienst. 51d. Tot het examen voor technisch ambtenaar wordt toege laten de kandidaat die de vakcursus voor technisch ambtenaar heeft gevolgd. Eerst de derde maal kan toelating tot het examen plaats hebben zonder dat aan de Rijksopleiding is deelgenomen. 79d. In afwijking van het bepaalde bij 51b zullen tot het in het jaar 1958 te houden toelatingsonderzoek voor de vakcursus voor technisch ambtenaar ook kunnen worden toegelaten de landmeet kundige ambtenaren en landmeetkundige ambtenaren A die op 1 januari 1956 tenminste 3 jaren en ten hoogste 7 jaren als tekenaar en landmeetkundig ambtenaren in ambtelijke dienst waren. Deze beschikking is terstond in werking getreden. Aangezien het in het voornemen ligt, het bovenbedoelde toe latingsonderzoek in het eerste halfjaar 1958 te houden, vragen wij voor deze belangrijke beschikking in het bijzonder de aandacht van de jonge collega's. Red. Boekbespreking Boekaankondiging Ir F. Harkink, Gerichte vlakke driehoeksmeting en elementaire landmeetkundige berekeningen. Tweede druk. 224 blz., 17x25 cm, N.V. Uitgeverij Argus", Amsterdam 1957; prijs gebonden 14,50. In het nummer van dit Orgaan van december 1946, jrg. 5, nr. 1, is destijds de eerste druk van dit boek toen verschenen onder 18

Orgaan der Vereeniging TAK | 1958 | | pagina 18