De hoewel ietwat onvolledige titel achten wij kernachtig. Wijzi ging is geen verbetering, tenzij een aanvullende; ondertitel de voor standers van wijziging zou kunnen bevredigen. Wij hopen, dat de derde druk niet vijf jaar op zich laat wach ten. Wij hopen tevens, dat de samenstellers zich blijvend op de hoogte houden van de ontwikkeling der kadastrale diensten. K. Ruilverkaveling, door Ir L. H. Bouwman. 3e druk (Praktijkuitgave) Uitg. N.V. Uitgevers-Mij. W. E. J. Tjeenk Willink, Zwolle. Bij N.V. Uitgeverij Tjeenk Willink te Zwolle is verschenen de derde druk van het boek „Ruilverkaveling"(praktijkuitgave) Het is geschreven door Ir L. H. Bouwman, hoofdingenieur bij de Cultuurtechnische Dienst te Utrecht, ten behoeve van hen die in aanraking komen met de praktijk der ruilverkaveling (landbouwers, gemeenten, waterschappen, kadaster, notariaat). In verband met het feit, dat de ruilverkavelingen momenteel wor den uitgevoerd volgens nieuwe stijl", zijn diverse onderwerpen uitvoerig behandeld. Zo b.v. de kaveltoewijzing aan openbare lichamen (in het bijzonder de voor de eigenaren en pachters be langrijke financiële zijde van dit vraagstuk), de pachtregeling, de nieuwe schattingsmethodiek der gronden, de vergroting der.kleine bedrijven, de aansluiting der bedrijven op het elektriciteitsnet en de drinkwatervoorziening (de betekenis dezer nutsvoorzieningen en de subsidie-regelingen), de verplaatsing van boerderijen uit de dorpskernen naar het veld (de betekenis en de subsidieregeling), dei regeling van de eigendomhet beheer en onderhoud der wegen, waterlopen, kaden en kunstwerken enz. Het boek is rijkelijk geïllustreerd met tekeningen van een aantal moderne ruilverkavelingen, oorspronkelijke foto's over de schatting, boerderijbouw, landschappelijke aankleding en de praktische uit voering der eigenlijke cultuurtechnische werken, terwijl tevens een kaart van Nederland in kleuren is opgenomen, die een overzicht geeft van de aangevraagde, in uitvoering zijnde en tot stand geko men ruilverkavelingen. In totaal 28 figuren. Deze praktijkuitgave biedt ruimschoots gelegenheid kennis en inzicht bij te brengen van de ruilverkavelingsmaterie. Vele moeilijk heden kunnen op deze wijze worden voorkomen. De 3e druk is gesplitst in een praktijkuitgave en een schooleditie". Wij konden slechts kennisnemen van de drukproef, aarzelen echter niet, onze lezers op te wekken, deze uitgave aan te schaffen. W. K. 22

Orgaan der Vereeniging TAK | 1958 | | pagina 22