toe te passen op de figuur DS1MS2C (eerst volgen we A DS^M in rechter omloopzin en daarna fig. MS2CD in linker omloopzin). De gevraagde oppervlakte bedraagt 811 ca. Van de volgende heren ontvingen we goede oplossingen: W. Bloksma, A. Bosman, W. Dubbelt, M. Feenstra, J. C. de Haas, J. W. Hekman, L. E. Hinrichs, J. H. Holsbrink, H. Jongedijk, J. Kok, G. G. Koppies, C. de Kovel, M. J. Meijwaard, I. C. Mole naar, C. Montagne, B. F. Osinga, D. J. Sluiter en M. Vermeij. Opgave LXV. Gevraagd de berekening van de coördinaten van de punten A, B, C en D van de kaarteringsopdracht I van het onlangs ge houden examen voor landmeetkundig ambtenaar A (zie blz. 28 van deze aflevering). Oplossingen kunnen door alle lezers van dit tijdschrift worden ingezonden vóór 1 maart a.s. aan Mej. C. A. C. Best, Nieuwe Haven 6, Den Haag. Inzendingen worden geretourneerd en even tuele vragen beantwoord mits een gefrankeerde envelop is inge sloten. Onderzoek voor Landmeetkundig Ambtenaar A 1957 Beschrijvende opgaveTijd: 1 uur. Welke stukken, daterende van de oprichting van het kadaster af, zijn nog in het archief van de landmeetkundige dienst aanwezig? Met welk doel werden deze stukken opgemaakt en in welke ge vallen worden ze thans nog geraadpleegd? MetingstukkenTijd: 7% uur. Deze opgave is te omvangrijk om in het Orgaan op te nemen. CoördinatenberekeningTijd: 3 uur. De omgeving van het Slotplein is opgemeten aan de punten A, B en C, zoals hierboven is aangegeven. De punten A, B en C zijn bekend in het stelsel der R.D. Op het Slotplein moet een punt P worden uitgezet, dat gelegen is in het verlengde van de as van de Slotlaan en dat bovendien even ver verwijderd moet liggen van de gevellijnen ED en FG Bereken ten opzichte van de meetlijn AB de meetgetallen (be horende bij de loodlijn en bij het voetpunt van deze loodlijn), waar mede de uitzetting van punt P kan geschieden. 26

Orgaan der Vereeniging TAK | 1958 | | pagina 26