worden gewijzigd en aangevuld door nieuwe regelingen, liet ons de titels landmeetkundig ambtenaar en landmeetkundig ambte naar A. De chef de bureau wordt ingevoerd. Ook deze heeft nog niet de plaats die hem toekomt. De tijd na 1945 is de tijd van het informeel overleg. Onze acties voor een volledig middelbare (top)rang zijn nog niet geëindigd. Kameracties en de noodzaak van personeelswerving door het uit treden uit de dienst van 170 geroutineerde krachten brachten de eerste technische ambtenaren le klasse (nieuwe stijl). Een per manente vakcursus voor het bereiken van de rang Technisch ambtenaar brengt ons verder op weg naar een geheel gewijzigde personeelsopbouw. De eerste M.T.S.-ers deden hun intrede. En zo zijn wij dan aangeland in deze tijd van grote spanningen, die ook ons corps beroeren. De grote ambtenarendemonstratie van bijna 10000 leden van het Ambtenarencentrum, herhaalde verga deringen van de andere vakbondsafdelingen, de op een psycholo gisch zo onjuist tijdstip ingevoerde belangrijke salarisverhoging alleen voor hogere rijksambtenaren, het afbreken en aarzelend heropenen van het georganiseerd overleg", dat alles dwingt ons tot voortdurende aandacht. Ons vakorgaan, dat de V.T.A.K. goede diensten bewijst, houdt het midden tussen een vakverenigingsuitgave en een vaktechnisch tijdschrift. De tijdschriftvorm wordt geleidelijk aan meer gewaar deerd. De stijgende kosten blijven zorgen baren. Het Bestuur beoogt te geraken tot concentratie van de middel bare landmeetkundigen, ook nationaal (natuurlijk met behoud van onze zelfstandigheid als vakorganisatie). Dienstcommissies zullen eerlang ook voor onze diensten worden ingesteld. Dames en Heren, ik ben aan het einde van mijn globale over zicht gekomen. Veel is onbesproken gebleven. Alles samenvattend mogen wij niet pessimistisch zijn. De uit voerende taak bij de kadastrale diensten zal in steeds grotere mate worden toebedeeld aan leden van ons corps. Uw verantwoordelijkheid zal daardoor stijgen. Toont dat U dit waard bent. Laat ik eindigen met het uitspreken van de wens, dat onze ver eniging er in de naaste toekomst in moge slagen voor onze leden een waardering te verwerven, die recht evenredig is met de door U verrichte prestaties. De receptie bij het 60-jarig bestaan V*T*A.K. Vele bezoekers van de receptie op 9 november jl. in Esplanade te Utrecht waren het er over eens, dat deze zeer zeker als geslaagd mag worden aangemerkt. Het Bestuur heeft het tussen de palmen door het grote aantal bezoekers niet gemakkelijk gehad. 32

Orgaan der Vereeniging TAK | 1958 | | pagina 32