Al spoedig na 3 uur begon het druk te worden. Dat de Directeur van het kadaster, de heer Stoorvogel, en twee Ingenieurs-Verifi- cateur, de heren Sanders en Joosten, een langdurig bezoek brach ten aan Bestuur en vergaderden, werd zeer op prijs gesteld. Onder de bezoekers merkten wij op afgevaardigden van de Vereniging voor Kadaster en Landmeetkunde, de Vereniging van Civiel- Landmeters en Geodetisch Ingenieurs, en van de Vereniging van Landmeetkundigen. Verscheidene verenigingen aangesloten bij de Centrale van Rijkspersoneel en Ambtenarencentrum, Prof. Dr Ir Schermerhorn, Ir Van Steenis, vele oud-leden enz», enz. De zaal kreeg door de aangevoerde bloemstukken een bijzonder feestelijk aanzien. Aan de bloemenhulde werd o.m. deelgenomen door de Hoofdafdeling Ruilverkaveling van de Nederlandse Heidemaatschappij, de C.R.P., de contactgroep van chefs de bureau ressorterende onder het Ministerie van Financiën, de Vereniging van Civiel-Landmeters en G.I., de contactcommissie van de Meetdienst Rijkswaterstaat, de Vereniging van ambtenaren bij de Organen der Sociale Verzekering, de Drukkerij Schotanus en Jens, de toegewijde verzorgers van ons vakorgaan, Giroperso- neel, Rijkspostspaarbank, Eendracht maakt macht", ,,Ons Be lang" en vele anderen. Van de tientallen brieven en telegrammen memoreren wij die van het Hoofd van de afdeling Personeel van het Ministerie van Financiën, plv. Hoofd van de afdeling Organisatie, de Directeur van de Cultuurtechnische Dienst, Prof. R. Roelofs, Prof. Ir W. Baarda, Ingenieur-Verificateur van het Kadaster Ir F. Schuurman en oud-Ingenieur-Verificateur J. M. H. Heines, Ir L. H. Bouwman, G. Ritmeester, Lid van de Tweede Kamer, oud-landmeter A. C. J. Hof, oud-voorzitter Geensen, Mr Ir J. M. C. Witvliet en ver schillende oud-collega's. Op deze gebeurtenis in de geschiedenis van onze Vereniging kunnen wij met dankbare gevoelens voor de medewerking van velen met genoegen terugzien. De soberheid van de herdenking heeft zeker de geanimeerde stemming niet gedrukt. Wij danken allen voor' hun sympathiek medeleven! Een internationaal tijdschrift voor landmeetkunde? De Belgische Orde der Landmeters heeft het initiatief genomen tot het uitgeven van een internationaal periodiek. Haar vertegen woordiger voor de buitenlandse relaties, Paul Terlinck, Dr.h.c., verzond aan alle organen op het terrein van de landmeetkunde een mededeling en een verzoek. De mededeling nl., dat dit periodiek onpartijdig alles zal publiceren, dat belangrijk genoeg is om de interesse van velen te wekken. Het eerste nummer zal verschijnen op 23 januari 1958, de dag, waarop de Orde 25 jaar bestaat. 33

Orgaan der Vereeniging TAK | 1958 | | pagina 33