Hel Kadaster in de Rijksbegroting 1958 (I) De begroting 1958 geeft weer in nuchtere cijfers een jaar finan ciële geschiedenis. Met betrekking tot de personeelsvoorziening bij het kadaster wordt onder Algemeen' medegedeeld dat gevolg is gegeven aan het streven om daartoe geschikte werkzaamheden over te dragen van hoger naar middelbaar personeel, in verband waarmede het aantal plaatsen voor het korps landmeters met 10 is verminderd, waartegenover een vermeerdering staat van het aantal plaatsen voor technische ambtenaren le klasse met 14 en van adjunct- technische ambtenaren met 20. Voorts is het aantal plaatsen voor landmeetkundige ambtenaren A, landmeetkundige ambtenaren en tekenaars verhoogd met 10. Voor het administratieve personeel en de meetarbeiders is op een uitbreiding van respectievelijk 16 en 20 plaatsen gerekend. In verband met overgang in ambtelijke dienst kon daarentegen het aantal arbeidscontractanten met 61 worden verminderd, alhoewel evenals het vorig jaar is gerekend op een recrutering van 120 adspirant-tekenaars voor opleiding tot tekenaar aan het Cen traal Teken- en Opleidingsbureau Voor de hypotheekbewaringen is rekening gehouden met een uitbreiding van de personeelsformatie met 10 man. Deze uitbrei ding is noodzakelijk in verband met de toename van werkzaam heden. Blijkens het Voorlopig Verslag betreffende Hoofdstuk VII (Fi nanciën) informeerden zeer vele leden naar de thans bestaande achterstand in de werkzaamheden bij het kadaster. Men vroeg naar de ontwikkeling sinds de vorige begrotingsbehandeling, of ook dit jaar weer een niet onbelangrijk aantal personeelsleden de dienst verlieten en hoe de personeelssterkte was per 30 juni 1957. Deze leden stelden voorts de vraag, of de ingestelde studie commissie ook tot taak heeft de meest gewenste organisatorische plaats van het kadaster in de departementale indeling te onder zoeken en daarover suggesties te doen. Is de Minister bereid de taakomschrijving en samenstelling van deze commissie aan de Kamer mede te delen? De Minister deelt in de Memorie van Toelichting mede, dat ten gevolge van de overdracht van werkzaamheden van hoger naar middelbaar personeel het aantal landmeters met 10 kan worden verminderd en dat het aantal plaatsen voor technische ambtenaren zal worden vermeerderd. Van verschillende zijden werd de vraag gesteld, of deze tech nische abtenaren kunnen worden aangetrokken. Meent de Minister, dat deze personeelsverschuiving ertoe zal bijdragen, dat de achter stand in de werkzaamheden binnen niet te lange tijd zal zijn inge haald? 8

Orgaan der Vereeniging TAK | 1958 | | pagina 7