Ruilverkaveling H. VAN DER VLIST: De akte van „Herverkaveling Walcheren" gepasseerd! „Op wat hier is verricht, mag het Nederlandse volk trots zijn. Door het geweld vernield en een prooi der golven is Walcheren door noeste arbeid en samenwerking een vrucht baar land geworden, dat in zich draagt een belofte voor de toekomst." Aldus besloot Zijne Excellentie Dr. S. L. Mansholt, Minister van Landbouw, maandag 23 december 1957 zijn van grote visie getuigende, voor ca. 350 genodigden in 't Middelburgse Schutters hof uitgesproken rede ter gelegenheid van het passeren van de herverkavelingsakte. In hotel ,,De Burg" te Middelburg was 's morgens door notaris R. Batten ten overstaan van de Herverkavelingscommissie Wal cheren en de Rechter-Commissaris de akte van toedeling gepas seerd. Deze bijeenkomst, bijgewoond door de Directeur, Hoofd van de Directie Kadaster en Hypotheken, de heer W. F. Stoorvogel, het Hoofd van de Kadastrale Ruilverkavelingsdienst, Ir. J. F. Ilsen, de Directeur van de Cultuurtechnische Dienst, Ir. S. Herweyer en nog enkele genodigden, werd besloten met een persconferentie. Tijdens deze persconferentie hebben de Voorzitter der Herver kavelingscommissie Mr. A. J. van der Weel, het Hoofd van het bureau Ruilverkaveling Middelburg, de heer G. Bierma, Ir. H. Vis ser van de Polder Walcheren, Ir. G. Frieling, Secretaris van de Herverkavelingscommissie en Hoofdingenieur bij de Cultuurtech nische Dienst, alsmede Ir. S. Herweyer, het een en ander verteld over het grootse project, dat hier werd uitgevoerd. ,,Een unieke proef die nog nergens op de wereld op zo'n grote schaal werd ge nomen. Ook met de totale aanpak van de streek, niet alleen tech nisch, maar tevens planologisch en mentaal, is Walcheren de voor trekker geweest. Het toegespitste onderzoek, is na Walcheren overal het fundament voor uitvoering geworden." Aldus de uiteen zetting van Ir. S. Herweyer. 's Middags in het Schuttershof, voordat Minister Mansholt het woord verkreeg, hield Mr. A. J. van der Weel een indrukwekkende rede, waarin hij een terugblik gaf op de afgelegde weg. „Het oude Walcheren is gestoken in een nieuw kleed, geweven door de herverkaveling. Een nieuw kleed, waarin nog plooien val len en dat hier en daar te nauw of te wijd is, een kleed waarin men nog zal moeten groeien." Spreker riep de ontwikkeling van het werk in herinnering en wees daarbij o.a, op de moeilijke taak van het toedelen der per celen. Hij erkende, dat vele gerechtvaardigde wensen onvervuld moesten blijven. 55

Orgaan der Vereeniging TAK | 1958 | | pagina 15