den hun juiste waarde aan kavels kregen toegewezen. Ook dan wanneer hun gronden oorspronkelijk in meer dan één district ge legen waren. Hoewel de toegepaste werkwijze geen bijzondere problemen heeft doen ontstaan, werd de bijhouding der boekhou ding uiteraard niet eenvoudiger. In de jaren 1952 en 1953 kwam de voorlopige toedeling van het gehele herverkavelingsblok gereed. Nadat de bezwaarschriften tegen deze voorlopige toedeling waren afgedaan, konden alle krachten worden ingezet tot de voorbereiding van de tervisieleg- ging der definitieve toedeling. Het samenstellen der registers van toedeling (R 12), het verwer ken der hypothecaire inschrijvingen, erfdienstbaarheden en andere zakelijke rechten, de vervaardiging van voor de tervisielegging be nodigde kavelkaarten, vroegen de uiterste accuratesse en inspan ning. Na de tervisielegging van 3 januari 1955 tot 3 februari 1955, werden 600 bezwaarschriften ingediend. Ca. 400 reclames konden door de Herv. Comm. worden afgedaan. Ongeveer 200 moesten er worden doorgezonden naar de Raad van Beroep. Dit College begon zijn werkzaamheden in juli 1955. Op 31 zit tingsdagen werden alle bij de reclames betrokken partijen gehoord. De laatste zitting werd gehouden in oktober 1957. Het vervaardigen van voor de Raad van Beroep bestemde stuk ken heeft veel tijd gekost. Geruime tijd hadden gemiddeld 2 amb tenaren hieraan een volledige dagtaak. Onderwijl werden alle krachten geconcentreerd op de kadastrale toepassing. Dit betekende dat o.m. 212 nieuwe plans (182 op schaal 1 2000, 28 op die van 1 1000, 1 op 1 5000 en 1 op 1 500) moesten worden vervaardigd en berekend, alsmede een Staat kad.nr. 75 van ca. 1 meter hoogte moest worden opgemaakt. De in het blok opgenomen dorpen en randgebieden van Middel burg en Vlissingen hebben gedurende de Herverkavelingsperiode niet alleen de bijhouding der boekhouding bijzonder verzwaard, voor het samenstellen van op de terreinstoestand afgestemde plans moest bovendien veel meetwerk worden verricht. Gemeentelijke uit breidingsplannen veroorzaakten zoveel mutaties, dat de eigenlijke taak van het bureau meer en meer op die van een bijhoudingsdienst ging lijken. Zo werden in de periode 1 januari 19551 december 1957 ongeveer 1500 overdrachten door de Herv. Comm. goedge keurd. Daar in de akten van overdracht de oorspronkelijke kadas trale percelen moesten worden genoemd, werd voor het passeren van de akten door het notariaat om de benodigde gegevens ver zocht. Ook het verstrekken van deze gegevens was een minutieus werk, dat veel tijd kostte. Het aantal afgedankte kaarten register 9a en 9b bedraagt resp. ongeveer 1200 en 1250. Vaak moesten zeer onkadastraal aandoende werkzaamheden worden verricht. Er voor te waken dat, na het passeren der akte 63

Orgaan der Vereeniging TAK | 1958 | | pagina 23