van toedeling, in de volkomen gezuiverde administratie geen ern stige afwijkingen zouden voorkomen was een probleem op zichzelf. Met medewerking van tal van bureaus in den lande en door tijdelijke uitbreiding van het personeel met 6 man gelukte het door een uiterste krachtsinspanning toch, de voor de kadastrale toepas sing benodigde stukken binnen de gestelde termijn klaar te krijgen. Voor het tijdig gereedkomen van de Staat kad. nr. 75, bevattende 31250 vervallen en 12721 nieuwe percelen (waarvan 4188 huis percelen), was het in laatste instantie nog nodig om gedurende een viertal dagen, met een op vrijwillige basis gevormd ploegenstelsel, dag en nacht door te werken. Met voldoening mag worden geconstateerd, dat de bij deze her verkaveling ingeschakelde landmeetkundige ambtenaren en teke naars zich voor de volle 100 hebben ingezet. Bovendien hebben zij bewezen over alle kwaliteiten te beschikken om het belangrijke aandeel, dat zij in de werkzaamheden te verrichten kregen, op bekwame wijze tot stand te brengen. Bij gebrek aan hoger personeel zijn vanaf het begin landmeet kundige ambtenaren belast geweest met de totale verzorging van enige districten. Zelden deed zich gunstiger gelegenheid voor om de landmeet kundige ambtenaren en tekenaars te beoordelen op hun kwaliteiten, als persoonlijkheid, als ambtenaar en als kadastraal vakman. Financieringscommissie Ruilverkavelingen geïnstalleerd. De Centrale Cultuurtechnische Commissie heeft, overwegende, dat het van belang moet worden geacht de financiële aspecten van uit te voeren ruilverkavelingen nader te bestuderen, inge steld een commissie-ad hoe Financiering Ruilverkaveling. Deze studiecommissie zal rapport en advies uitbrengen over de vol gende vragen: a. of het huidige subsidiëringssysteem voor ruilverkavelingen, zoals dit thans door de Cultuurtechnische Dienst wordt toe gepast, wijzigingen behoeft en zo ja, welke wijzigingen mogelijk zijn en welke voor de toekomst aanbeveling verdienen om te worden toegepast; b. of de vaststelling van de ruilverkavelingsrente op een andere rentebasis en/of een andere afschrijvingstermijn dient te ge schieden; c. of en zo ja, welke categorieën van voorzieningen in het kader van de uitvoering van ruilverkavelingen in beginsel onder de ruilverkavelingssubsidiëring c.q. -financieringsregelingen die nen te worden begrepen. De directeur-generaal van de landbouw, de heer ir. A. W. van de Plassche, heeft in zijn kwaliteit van voorzitter van de Centrale Cultuurtechnische Commissie een dezer dagen de studie-commissie geïnstalleerd. Ir. A. W. van de Plassche sprak de installatierede uit. 64

Orgaan der Vereeniging TAK | 1958 | | pagina 24