o Waarom heeft u dit gedaan? Waarom neemt u in de beide series ter bepaling van een punt liefst niet eenzelfde punt mee? 3. Wat is het voordeel en wat het nadeel van de facettenmethode? Wat is de beste aansluitingsmethode als men over een grote hoeveelheid regelmatig verspreide aansluitingspunten beschikt? 4. De minimale zijdelengte van een veelhoek waarvan een gedeelte hier is getekend moet 400 meter zijn. Door de bochtige straat is van het punt A geen rechte veelhoekszijde waarvan de lengte direct te meten is met de meetband, te leggen naar P. P is een toren waarvan de spits in 1907 is bepaald; in de oostgevel bevindt zich vastlegging 1. De toren bezit een trans, die van uit A te zien is. Vanaf de trans zijn vele bekende punten zicht baar. Ter plaatse is P echter het enige bekende punt. Welke metingen zoudt u verrichten om dit probleem op te lossen? Geef de berekeningen die hierna moeten volgen in het kort aan. Boekbeoordeling en -bespreking Land consolidation* Cheaper and more simplified methods (project no. 199). Published by the European productivity agency of the organization for European Economic Co-operation te Parijs. Verkrijgbaar in de Eng. tekst in de boekhandel. Prijs 8 shilling. Het internationaal orgaan, dat voor dit rapport verantwoordelijk is, telt ook Nederland onder zijn leden. De afdeling Voorlichting van het Ministerie van Landbouw, Visserij en Voedselvoorziening 72 schaal 1 10000 o- KERK PLEIN DE TEKENING IS 2A VERKLEIND AFGEDRUKT

Orgaan der Vereeniging TAK | 1958 | | pagina 32