heeft de uitgave in ons land bekend gemaakt. Het is de vrucht van een studiebijeenkomst te Wiesbaden, met steun van de Landbouw organisatie der V.N. georganiseerd door het Duitse Ministerie van Landbouw. De bedoeling is het eenvoudiger en goedkoper maken van een nieuwe indeling van versnipperd land. Het gaat hier om zeven miljoen bedrijven. De aanbevelingen van de 70 deelnemers uit 14 landen zijn hier gepubliceerd. Aan het 128 pagina's beslaande geschrift gaat een summary of conclusions vooraf. In het bijzonder wordt opmeting en inkaartbren- ging volgens de nieuwe methoden (fotogrammetrie) aanbevolen. Onder de rapporteurs ontmoeten we Prof. Dr H. Priebe (univer siteit Giessen), Prof. Dr Weiken, (Minister van Landbouw van Noord Rijn-Westfalen), Ir W. C. Visser (Cultuurtechnische Dienst Utrecht), Prof. E. Kypriades (universiteit Athene), Dr E. Tanner (Ruilverkavelings- en Geodetisch bureau Zurich), Ver- messungsrat Schirmer, die schrijft over fotogrammetrie als hulp bij landverbetering, en vele anderen. Het zou van belang zijn, dat dit rapport door zeer velen wordt gelezen. In landmeetkundige- en ruilverkavelingskringen vooral zal men deze publikatie zeker graag willen bestuderen en voor de verwezenlijking van de ideeën willen ijveren. W. K. Bezoldiging Burgerlijke Rijksambtenaren door G. J. Rietmulder, Uitg. N. Samsom N.V., Alphen a. d. Rijn. Van dit losbladig werk ontvingen wij de 30e aanvulling, geda teerd 20 december 1957. De 50 bladzijden omvatten een vernieuwing van de inhoudsop gave, wijzigingen van art. 21 B.B.B.R. (kindertoelage) en art. 29 (centrale commissie voor georganiseerd overleg in ambtenaren zaken), herziening van de salarissen der hogere rijksambtenaren, uurlonen en weeksalarissen van de groepen in bijlage E, salaris regeling vrouwelijke volwassenen en niet-volwassenen, interimrege ling van de ziektekosten en vele andere besluiten, op de salariëring betrekking hebbend. De documentaire uitgaven van de uitgeverij Samsom zijn een uitkomst voor ieder, die met de salarisregelingen te maken heeft. W. K. Zuiderzeewerken (driemaandelijks bericht), 38e jg., 2e kw. 1957. Prijs 0,50. Onder de berichten treffen wij wederom een overzicht aan van de landmeetkundige arbeid in de polders van de voormalige Zuider zee (blz. 128129), benevens kaarten van de gebieden* waar tijdelijk staatsexploitatie wordt toegepast, wegenkaarten e.a. W. K. 73

Orgaan der Vereeniging TAK | 1958 | | pagina 33