Taylor» Over het karakter van chefs en ondergeschik ten» Auteur Dr Ir M. G. Ydo. Uitg. N. Samsom N.V. te Alphen a. d. Rijn. De schrijver van „Plezier in het werk", aan welk boek wij een bespreking wijdden in dit Orgaan, heeft thans een publikatie over Taylor het licht doen zien onder de titel „Over het karakter van chefs en ondergeschikten". Zoals de meesten uwer zeker weten heeft Frederik Winslow Taylor vele uitgaven op zijn naam staan. De sterker geïnteres seerde lezer mogen wij verwijzen o.m. naar de biografie van deze bekende figuur. Zij is verschenen bij Harper and Brothers, pu blishers New-York and London in 1923 (2 dln.). Dr Ydo heeft in het juist verschenen boek aangetoond, dat het pleizer in het werk zeer nauw samenhangt met de verhouding van de werker tot zijn chef. Niet alleen de wederzijdse karaktereigen schappen gelden, maar zeker ook de wijze waarop de chef leiding geeft. En dat laatste te weten te komen was juist het levenswerk van Taylor. Wij weten, dat er tegen Taylor heftig is gefulmineerd. Wij weten ook, dat hem veel is aangewreven, waaraan hij part noch deel heeft. De studie van Dr Ydo is in elk geval de moeite van het bestuderen waard. Wij zien Taylor in een nieuw licht. W. K. Berichten De Algemene Vergadering V.T.A.K. De beschrijvingsbrief (met bijlagen) van de komende Algemene Vergadering V.T.A.K. in april is opgenomen in het Huishoudelijk Orgaan, dat half maart werd verzonden. Op deze vergadering zal o.m. worden besproken een voorstel om in principe te besluiten tot de oprichting van een Nederlandse Federatie van Middelbaar Landmeetkundig personeel, welke Fede ratie ook een gemeenschappelijk tijdschrift zal moeten verzorgen. Daarnaast komt aan de orde een wijziging in de samenstelling van het hoofdbestuur en de redactiecommissie van het vakorgaan. In dit nummer zult u aantreffen een afschrift van de Statuten wijziging (uittreksel uit de Staatscourant). Stichting Ing.-register Reeds in 1948 werd gezocht naar een bevredigende oplossing met betrekking tot de titulatuur van niet-academisch gevormde technici. In 1953 werd door de Staatssecretaris van O.K.W. een commis sie ingesteld. Ook de tegenwoordige voorzitter van het Ambtena- 76

Orgaan der Vereeniging TAK | 1958 | | pagina 36