rencentrum was namens het Nederlands Instituut van Middelbare en Hogere Technici (N.I.M.H.T.) in deze commissie vertegen woordigd. In het rapport van de commissie werd voorgesteld een „ing"-aan- duiding in te voeren. Eindelijk werd op 21 december 1956 met rijks subsidie opgericht de „Stichting Register van degenen, die de aan duiding ing. achter hun naam mogen voeren", kortweg „Stichting Ing.-register". Het bureau is gevestigd van Alkemadelaan 506 te s~Gravenhage Het Stichtingsbestuur bestaat uit de Heren: Ir B. Scherpbier, voorzitter; Ir M. Volkers (Kon. Inst. v. Ingenieurs); Ir J. M. Ver- wey de Winter (Vereniging van Delftse Ing.); W. A. Spanjerdt ing. (Vereniging van Afgestudeerden aan M.T.S.-sen); en H. L. Engberts ing., (Ned. Inst, van M. en H. Technici). Voor degenen, die vóór 1922 zijn geboren, zijn overgangsmaat regelen vastgesteld. Van deze wordt geen register-examen geëist. Zij moeten kunnen aantonen, dat zij gedurende tenminste twee jaar hetzij op technisch, hetzij op bedrijfsorganisatorisch gebied, op vol doende niveau leiding hebben gegeven. Regel is, dat men in het bezit moet zijn van het eindgetuigschrift van een Hogere Technische School. Ingeschrevenen verkrijgen het recht de aanduiding ,,ing" achter de naam te voeren. Zij kunnen zich betitelen als „Netherlands Pro fessional Engineer". Verzoeken om inschrijving moeten worden gericht aan boven genoemd adres. Formulieren verstrekt het Bureau. De kosten van het register-examen en de inschrijving bedragen 150,Zij die zonder examen worden ingeschreven, betalen hetzelfde. Volgt na onderzoek van de commissie geen inschrijving, dan wordt 100, gerestitueerd. Een groot aantal is reeds ingeschreven. Het register-examen komt overeen met het niveau van de Asso ciate Membership Examinations van de Engelse „Institutions of Engineers". Natuurlijk zal een en ander aan Nederlandse verhou dingen worden aangepast. Dit onderdeel is in studie. Omtrent deze details vrage men dus advies aan het Bureau onder overlegging van een gedetailleerde beschrijving van de opleiding en de werk zaamheden. Het 9e Congres van de Internationale Landmeetkundige Federatie (FXG*) Zoals bekend mag worden verondersteld, besloot de F.I.G. haar 9e congres te houden in Scheveningen en Delft en wel op de dagen 28 aug. tot 4 sept. a.s. De congressisten zullen voor het grootste deel logeren in Sche- 77

Orgaan der Vereeniging TAK | 1958 | | pagina 37