veningen. In één van de gebouwen van de T.H. te Delft wordt een tentoonstelling georganiseerd van geodetische instrumenten, teken materialen, reproduktie-apparaten, rekenmachines e.d. Men verwacht tussen de 600 en 1000 deelnemers. Behalve de kosten voor excursies eist alleen reeds de verzorging van het weten schappelijk gedeelte een bedrag van rond 75000, Het vermoedelijk tekort van 20.000,zo lezen wij in het Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde van 1 februari 1958 hoopt het congres-comité te dekken uit bijdragen van grote be drijven, uit een garantiebedrag van de regering en eventueel uit een garantiebedrag van de N.L.F. Het congres-comité, dat bestaat uit de Heren Prof. Ir G. F. Witt, Ir C. W. Moor en Ir A. Govers,hoopt te kunnen beschikken over een werkfonds van 10.000,bijeen te brengen door leden van de N.L.F. Ongeveer de helft van dat bedrag is reeds gestort. Wij wekken reeds nu onze lezers op, in elk geval deze zeker unieke tentoonstelling op het gebied van ons vak te bezoeken. Personalia en Mutaties Examen tekenaar van het Kadaster 1958 Bij besluit van 4 febr. 1958 is bepaald dat le. in de maanden februari t/m april 1958 zal worden gehouden het examen voor tekenaar van het kadaster, bedoeld bij artikel 70 van het Ambtenarenbesluit Belastingdienst, juncto paragraaf 48 van de Examenbeschikking; 2e. Voor het in het le lid bedoelde examen is de volgende exa mencommissie ingesteld: Lid en voorzitter: W. Joosten, ingenieur-verificateur van het kadaster te Amsterdam; Leden: Ir. A. J. Wijtema, landmeter le klasse van het kadaster, werkzaam aan het bureau van de landmeetkundige dienst te Arn hem; W. Willemse, technisch ambtenaar le klasse van het kadas ter, werkzaam aan het bureau van de landmeetkundige dienst te Groningen; Lid en secretaris: D. de Vries, buitengewoon ambtenaar met de persoonlijke titel van leraar aan het Centraal Teken- en Opleidings bureau te 's-Gravenhage; Geslaagd voor het eindexamen overgangsvakcursus Landmeet kunde II (en benoemd tot Technisch ambtenaar le klasse van het Kadaster A. W. Boelhouwer, Zwolle; K. Buursink, Almelo; A. M. H. Charles, Leiden; T. Fijlstra, Almelo; D. Jofriet, Groningen; W. C. Luykenaar, Breda; P. T. van Nimwegen, Eindhoven; B. Peters, 78

Orgaan der Vereeniging TAK | 1958 | | pagina 38