NIEUWE AANVRAGEN* Bij de Centrale Cultuurtechnische Commissie zijn nog de vol gende aanvragen om ruilverkaveling binnengekomen: Provincie Gelderland, blok Hattem, opp1080 ha Limburg, Grubbenvorst, opp4300 Drenthe, Noord- en Zuid- Bargerveld opp. 3740 Totaal 15800 ha Nader is medegedeeld, dat de oppervlakte van het ruilverkave- lingsblok „Blankenham" onjuist is vermeld. Deze bedraagt 1940 ha. Boekbespreking en -aankondiging Le géomètre en Autriche par Paul Terlinck, prési dent honoraire de l'Ordre des géomètres (Belgique). In het tijdschrift Nr 71 (maart 1958) van de Orde der land meters in België is in de serie „Etude sur le Statut du Géomètre dans les différents pays" opgenomen ,,Le géomètre en Autriche". In de inleiding zegt de auteur, dat hij het gehele terrein van de activiteiten der Oostenrijkse landmeters heeft willen weergeven. Min of meer was dit het geval met de meeste voorgaande studies, welke betrekking hadden op België, Algerië, Duitsland, Canada, Belgische Congo, Denemarken, Frankrijk, Nederland, Zweden, Zwitserland en Tunesië. Oostenrijk heeft evenals verschillende andere landen staats ambtenaren (in de Bundesvermessungsdienst) en particuliere land meters (Zivilgeometer, thans Ingenieur-konsulent für Vermes- sungswesen). Het aantal particuliere landmeters is niet beperkt. Ze kunnen hun beroep uitoefenen in geheel Oostenrijk. Evenals de landmeters in staatsdienst bezitten zij thans het diploma van een Technische Hogeschool (van Wenen of Graz) of, voorzover het betreft het Markscheidewesen, van de Montanistische Hochschule van Leoben. In Oostenrijk zijn ca. 200 part. en 255 staatslandmeters (opp. 84000 km2; inwonertal 6.700.000). Het aantal gediplomeerden bedroeg in de laatste jaren gemiddeld 6 per jaar in Wenen en 3 in Graz. Ook de particuliere landmeters mogen stagiaires als leerlingen aannemen. Het Oostenrijkse kadaster heeft evenmin als het onze, bewijs kracht in juridische zin. Er is een tendens naar een rechtsgeldig 99 11 11 Echt, opp6680

Orgaan der Vereeniging TAK | 1958 | | pagina 19