kadaster, maar alleen reeds de enorme kosten zullen verwerkelijking nog wel heel lang tegenhouden. In 1871 is een Grundbuch ingevoerd (thans ingericht en bijge houden overeenkomstig de regels, neergelegd in de wet van 2 febr. 1955). Het voornaamste tijdschrift is het ,,'Österreichische Zeitschrift für Vermessungswesen", uitgegeven door verschillende groeperin gen. De administratie van de opmetingen is ondergebracht bij het Bundesamt für Eich- und Vermessungswesen, dat ressorteert onder het Ministerie van Handel en Wederopbouw. Er zijn 68 kadasterkantoren, omvattende 8100 kadastrale ge meenten. In 1956 vierde men het 150-jarig bestaan van het rijks kadaster. De hoofdstukken in deze publikatie omvatten o.m.: condition juridique et sociale, enseignement et accession a la profession, execution des travaux, annociations et institutions, publications, services publics en een korte biografie. In enkele bijvoegsels zijn de studieprograms van de T.H. in Graz en verschillende verordenin gen opgenomen. In 56 bladzijden kan men niet alles vertellen. Er is veel geciteerd uit officiële stukken. Zij, die voor deze materie belangstelling hebben, vinden in ,,Le géomètre en Autriche" veel materiaal, dat met hulp van de Belgische ambassadeurs en verschillende Oostenrijkse autoriteiten is verzameld. Wij zouden in dit geschrift graag meer statistische gegevens hebben gelezen (b.v. betreffende het kadastrale personeel, begro tingsbedragen, aantal kaartbladen, reproduktiemethoden etc.). Wij hopen dus dat Dr P. Terlinck in zijn komende uitgaven (welke betrekking hebben op Italië, Monaco, Nieuw-Zeeland en Zuid-Afrika) zich niet te angstig zal houden aan de beperkte titel. W. K. Jaarverslag 1957 van de Centrale Cultuurtechnische Commissie, de Cultuurtechnische Dienst, c*a* In april 1958 verscheen het jaarverslag over 1957 van de Cen trale Cultuurtechnische Commissie, de Cultuurtechnische Dienst, de Herverkavelingscommissie Zeeland, de Herverkavelingscommissie Walcheren en de Stichting tot het Beheren van Landbouwgronden. Het verslag telt 81 blzn., is weer keurig verzorgd, is voorzien van veel foto's en overzichten. Het vermeldt weer een schat aan ge gevens. In het le hoofdstuk „Algemene beschouwingen" wordt enige aandacht besteed aan de verhouding landbouwindustrie, de toe nemende landbouwmechanisatie, de teruggang van het aantal wer kers dat in de landbouw zijn bestaan vindt, de problemen die zijn 100

Orgaan der Vereeniging TAK | 1958 | | pagina 20