Duits en Frans. Wij dringen er bij onze lezers ook de niet- ruilverkavelaars op aan, moeite te doen om dit zeer lezenswaar dige verslag ter inzage te krijgen. Het wordt uitgegeven vanwege het Ministerie van Landbouw, Visserij en Voedselvoorziening en bevindt zich o.a. op alle ruilverkavelingsbureaus. K. B. Personeelsvoorschriften (deel XVIII der Fiscale En cyclopedie) de Vakstudie, Supplement 9. Bewerkt door P. H. Pesman en A. Bouman. Uitgave N.V. Uitg. Mij. Ai. E. Kluwer, Deventer. Prijs 8,44. Wij ontvingen supplement 9 op de Personeelsvoorschriften van Pesman en Bouman. Hiermede is genoemde; losbladige uitgave bij gewerkt tot 1 december 1957 (voor wat de dienstcirculaires betreft t/m no. 4330). De wijzigingen betreffen voornamelijk het Algemeen Rijksambte narenreglement artt. 35, 41, 44, 46, 46a, 47, 61, 63, 64, 65, het Ambtenarenreglement Belastingdienst artt. 3, 4, 5, 28, het Ambte- narenbesluit Belastingdienst artt. 19, 20, 21, 26, 27, 28, 29, 33a, 34, 36, 37, 38, 39, 48a. Van het hoofdstuk IV (personeel landmeetkun dige dienst) is de tekst geheel vernieuwd. Ook van de Examenbeschikking en de Instructie Rijkscursussen is het grootste deel vervangen door de gewijzigde tekst. In het A.O., de Instructie Schrijvers, de Pensioenwet en de tref woordenregisters zijn mede de nodige aanvullingen aangebracht. Wij bevelen deze prachtige uitgave zonder voorbehoud aan. W. K. Opgaven mei landmeetkundige inslag Opgave LXV Deze opgave van het L. a. A.-examen 1957 heeft een flink aantal van onze lezers aan het denken gezet. De inzenders zijn bijna allen tot het goede resultaat gekomen, zij het dan niet altijd op de handigste manier. De meesten hebben heel wat rekenwerk moeten verrichten, voordat de eindresultaten te voorschijn kwamen. Dit geldt vooral voor hen die door toepassing van iteratie hun doel bereikten. Allereerst zullen we hier de kortste methode bespreken, om daarna nog iets mede te delen over andere mogelijkheden om de gevraagde coördinaten te berekenen. Wat is deze opgave eigenlijk? Een ongewone vorm van lokale driehoeksmeting (waarbij hier van driehoeken niets te bemerken is). 102

Orgaan der Vereeniging TAK | 1958 | | pagina 22