De nieuwe afronding wordt gevormd door een cirkelboog, die raakt aan de wegkanten en de vervallen zuidoostgrens van oud nr. 473. De aanduiding tpt. betekent raakpunt. Hef afscheid van de Directeur van hef Kadaster De door zeer vele afgevaardigden en autoriteiten bezochte af scheidsbijeenkomst is geworden tot een belangrijke gebeurtenis in de kadastrale geschiedenis van ons land. Wij menen goed te doen, de redevoeringen van de Regerings commissaris en van de Ingenieur-Verificateur te 's-Gravenhage hieronder af te drukken en hopen, dat er later nog op dit afscheid kan worden teruggekomen. Rede van de Regeringscommissaris Dr. W. H. van den Berge Meneer de Directeur van het kadaster en de hypotheken Zeer geachte heer Stoorvogel U had reeds een groot deel van Uw ambtelijke loopbaan achter de rug en zowel U als ik waren al vele jaren werkzaam aan het Ministerie van Financiën zonder dat wij meer dan een vluchtig contact met elkaar hadden gehad. Ik ben verheugd dat dit niet van, laat ons nemen, de laatste vijf jaren, behoeft te worden gezegd! Ons beider functie heeft ons toen vrij intensief met elkander in aanraking gebracht en in die jaren hebben wij vele besprekingen gevoerd over het U zo door en door bekende en vertrouwde maar mij, aanvankelijk praktisch geheel onbekende kadaster. Mijn vreugde over dit contact is wel in de eerste plaats hierin gelegen, dat mij zo verschillende facetten van het kadaster, zoals het reilt en zeilt in deze dynamische tijd, levendig voor ogen zijn gaan staan. Ik ben mij dieper bewust geworden van de fundamen tele betekenis die een goed kadaster heeft voor het maatschappe lijk leven van een land. In de eerste plaats wel zoals van ouds her voor de zo nodige zekerheid in het rechtsleven, voor zover dit betrekking heeft op onroerend goed. Maar verder ook en dit facet heeft aan betekenis gewonnen voor allerlei doeleinden, die de overheid zich stelt ten dienste van de volkshuishouding; ik denk aan de plannen tot ruilverkaveling, aan werkzaamheden van planologische aard e.a. Ik ben allengs duidelijker gaan inzien hoe de technische problemen, welke het verkrijgen en het bijhouden van deugdelijke kadastrale gegevens met zich brengen, slechts kunnen worden opgelost op de grondslag van een weloverwogen weten schappelijke benadering van de landmeetkunde, hoe vreemd speciaal de hier liggende problemen voor een niet-deskundige als ik ook moeten blijven. Ik ben onder de indruk gekomen van de voort- 111 m

Orgaan der Vereeniging TAK | 1958 | | pagina 31