sie. Ik weet dat het U een grote voldoening is geweest dat deze belangrijke Staatscommissie is ingesteld en dat aldus ook de tot standkoming van een algemene kadasterwet in het verschiet is gekomen. Ik acht het van grote waarde voor die Commissie, dat gij ook na Uw aftreden als Directeur van het kadaster en de hypo theken het lidmaatschap van die Commissie zult blijven vervullen. Uw grote deskundigheid en veelzijdige ervaring zullen daar van groot nut zijn. Belangrijke Koninklijke onderscheidingen zijn U ten deel ge vallen. In 1946 zijt gij benoemd tot Officier in de Orde van Oranje- Nassau en in 1951 hebt gij het ridderkruis verworven van de Orde van de Nederlandse Leeuw. Hare Majesteit de Koningin heeft aldus Uw grote verdiensten erkend en Zij heeft U bij Uw eervol ontslag Haar dank betuigd voor de belangrijke diensten, die U aan het land heeft bewezen. Onder die omstandigheden rust op mij nog slechts de taak te getuigen van de gevoelens van grote waardering die ook aan het Ministerie van Financiën voor U bestaan en van het verlies dat het Ministerie van Financiën en de dienst van het kadaster bij Uw vertrek lijdt, en U ten slotte dank te zeggen voor de stijlvolle en prettige wijze waarop U daar met ons heeft gear beid. Ik spreek tenslotte de hoop uit dat LI, met Uw familie, nog vele jaren in gezondheid zult kunnen doorbrengen. Toespraak van de Ingenieur-Verificateur H. Sanders Mijnheer de Directeur Mevrouw Stoorvogel Mijnheer de Regeringscommissaris voor de Belastingen Dames en Heren Dat zovelen uit ons dienstvak en ook velen uit andere kringen hier zijn samengekomen om afscheid te nemen van onze Directeur, terwijl een groot aantal van U zich hiervoor het afleggen van een lange reis heeft moeten getroosten, bewijst wel, dat de Heer Stoorvogel in ons midden een zeer bijzondere plaats inneemt. Ieder afscheid heeft een weemoedige kant, zowel voor de ver trekkende als voor hen die blijven. Ik geloof echter, dat er in dit geval alle aanleiding bestaat om de klemtoon zwaarder te leggen op un peu dan op mourir. Waarom? Zeker niet omdat het ons maar in geringe mate zou beroeren, dat de stoel van de Directeur binnenkort door een andere topfunctionaris zal worden bezet, hetgeen zou betekenen dat we min of meer lauw staan tegenover de persoon van de Heer Stoorvogel. Het tegendeel is waar en vooral zijn naaste omgeving op het Buitenhof zal ongetwijfeld tijd nodig hebben om zich vertrouwd te maken met een nieuwe situatie. Maar er zijn nu eenmaal feiten die in belangrijkheid ver uitgaan boven persoonlijk wel en wee, en belangrijker dan het al of niet aanwezig zijn van een bepaald persoon is het spoor dat hij achter- 116

Orgaan der Vereeniging TAK | 1958 | | pagina 36