besprekingen hebben gehad, doordat er helemaal niets ter tafel kwam, waarover je nu eens gezellig zou kunnen krakelen. Natuurlijk is ook U het onmogelijke niet gelukt, hebt li niet altijd kunnen voorkomen, dat men zich hier of daar te kort gedaan voelde, maar dat kan niets afdoen aan onze waardering voor Uw ernstig streven, ieder het zijne te willen geven. Wij hebben er behoefte aan uiting te geven aan deze grote waar dering en we stellen het op hoge prijs, dat U ons daartoe in de gelegenheid stelt. En mogelijk verwacht U, misschien beter nog vreest U, dat ik nu een poging ga doen om in goede chronologische volgorde mel ding te maken van alles wat U in een ruim 40-jarige loopbaan voor ons dienstvak deed. Maar het is onmogelijk om in het bestek van mijn betoog daarvan zelfs maar een flauwe afspiegeling te geven. Dat Uw verdiensten erkenning hebben gevonden op het hoogste niveau, het wordt ondubbelzinnig bewezen door de U reeds vroeger toegekende hoge koninklijke onderscheidingen en nog eens geaccentueerd door de zo even door de Heer Regeringscom missaris voor de Belastingen tot U gerichte woorden. Ik heb getracht in Uw lijn te handelen door in mijn beschouwin gen niet Uw persoon op de voorgrond te stellen, maar enkele aspecten van onze dienst. Het was niet meer dan een achtergrond! Wanneer ik gesproken heb over veranderingen en zeer ingrijpende veranderingen over de hele linie gedurende de laatste 15 a 20 jaar, dan ontkomt geen ook maar enigermate ingewijde eraan, in gedachten een onlosmaakbaar verband te leggen tussen die veranderingen en de naam Stoor vogel. Ik zou het hierbij willen laten, ware het niet, dat ik nog de aangename plicht heb U mededeling te doen van het feit, dat blijk baar overal in den lande de behoefte gevoeld is uiting te geven aan gevoelens van sympathie, ook in de vorm van een afscheids geschenk. Een oorkonde met de namen van de gevers is er niet bij, kan er ook niet bij zijn omdat, dank zij het idee van een lid van onze commissie, het inzamelen van geld heeft plaats gehad zodanig, dat niemand van niemand weet of hij heeft bijgedragen en nog veel minder hoeveel. Geen lijsten dus en ook geen bussen. En ook geen bedankbrieven van Uw kant, want de Post is wel tot veel in staat, maar op dit tijdstip nog niet bij machte een adresloze brief bij de juiste persoon te bezorgen. Mevrouw Stoorvogel, staat U mij toe een kort woord tot U te richten. Uw man kan de voldoening smaken veel te hebben bereikt door uitzonderlijke gaven van geest en hart. En toch zouden deze gaven niet tot volle ontplooiing zijn gekomen, wanneer hij niet bij voort during Uw steun en toewijding had gehad. Van zo onschatbare 127

Orgaan der Vereeniging TAK | 1958 | | pagina 47