waarde, vooral dan als het leven ons perioden brengt met grote moeilijkheden, en wie ontkomt daaraan! Wij wensen U toe, dat U beiden nog lang voor elkaar gespaard zult blijven en dat nog vele mooie jaren voor U in het verschiet liggen. Berichten Commissie toelatingsonderzoek vakcursus Technisch-ambtenaar, In de examencommissie voor het toelatingsonderzoek voor de vakcusus technisch-ambtenaar van het kadaster zijn benoemd: C. D. Wolters, ingenieur-verificateur te Arnhem (lid en voorz.); Ir. W. van Riessen, hoofdbewaarder, werkzaam aan de Directie Kadaster en Hypotheken te 's-Gravenhage; G. Docters van Leeuwen, hoofdlandmeter te 's-Gravenhage; Ir. W. A. Claessen, landmeter le klasse te 's-Hertogenbosch. Als lid, tevens secretaris treedt op: A. Daanje, hoofdlandmeter, hoofd van het bureau LD te Eindhoven. De algemene ledenvergadering VTAK 1958. De 61e algemene ledenvergadering, op 26 april jl. gehouden te Utrecht, was iets minder druk bezocht dan vorige malen. Dit is voornamelijk toe te schrijven aan de nog lopende examens en aan de diep doorwerkende moedeloosheid na de teleurstellende salaris wijzigingen per 1 april. De voorzitter G. W. Wegereef te Rotterdam memoreerde in zijn terugblik de opvattingen, door het Ambtenarencentrum met be trekking tot het salarisvraagstuk vertolkt. Hij noemde de secretaris redacteur van de Centrale, de Heer Bouquet, die evenals onze Belgische collega's De Bree en Van Dorpe als gast aanwezig was, cén van de motoren in de strijd voor betere salariëring. Er komen regionale vergaderingen van het AC, waar opening van zaken zal worden gegeven, ook van de werkzaamheden in het geor ganiseerd overleg. Hij constateert dat de door het Ambtenarencen trum genoemde cijfers nog steeds niet zijn aangevochten. Dat kon ook moeilijk anders, omdat die ontleend zijn aan gegevens van het Centraal Bureau voor de Statistiek. Op wetgevend gebied wijst hij op de tot stand gekomen spaarregeling voor het Rijkspersoneel en op het concept ontwerp-Pensioenwet van de staatscommissie-Van Poelje. Namens het Belgische kadasterpersoneel brengt de Heer De Bree de groeten over, speciaal de groeten van hun voorzitter, de Heer Langouche, die als franstaüge de weg vrij laat voor de 128

Orgaan der Vereeniging TAK | 1958 | | pagina 48