Vlaamstaligen. De Bree wenst de aanwezigen een vruchtbare werkvergadering en een spoedige verwezenlijking van de gewenste verbeteringen. Zijn latere uiteenzetting over de organisatie en de inrichting van de Belgische kadastrale dienst werd met veel aan dacht gevolgd. De notulen worden na een enkele aanvulling goedgekeurd. Het jaarverslag van de secretaris dwingt verschillende afgevaardigden tot een gelukwens aan de samensteller. De grote activiteit van het Bestuur wordt in dit verslag duidelijk weerspiegeld. Dit jaarverslag en het verslag van de penningmeester worden door de vergaderden zeer gewaardeerd. Een krachtig applaus geeft aan die waardering uiting. Een belangrijke uitgave is nog steeds het vakorgaan. Met het jubileumorgaan mee bedroegen de onkosten 6460,48, waartegen over staat een ontvangst aan advertenties van 980,04 en aan abonnementen van 1984,43. De jubileumviering vroeg ca. 1600,Het overzicht over 1^ jaar sluit met een totaal aan inkomsten en uitgaven van 19.869,18. Voor het jaar 1958 zijn de uitgaven begroot op 12.500, (hierin zijn begrepen: 2.500,aan afdracht andere organisaties en 4.300,aan vakorgaan). De begroting is aanvaard. Het bestuursbeleid lokt steeds discussie uit. De opbouwende kri tiek stemt tot verheugenis. Het is een bewijs dat er, ondanks de uitingen van onbehagen en moedeloosheid, toch een grote kern van meelevenden met het wel en wee van de organisatie aan wezig is. Het blijkt tevens, dat men niets voelt voor een voorstel om de naam van VTAK te wijzigen. De technische ambtenaren achten de bestaande naam nog steeds de juiste. Wijziging van het program van actie wordt niet voorgestaan. De oprichting van en toetreding tot een Nederlandse Federatie van middelbaar landmeetkundig personeel ondervindt van verschil lende zijden tegenstand. Aan een te gemakkelijk oplossen van het vakorgaan in een Tijdschrift voor middelbare landmeetkunde is de vergadering nog niet toe. Er wordt aangedrongen op een zorgvuldige regeling van de kosten van en medewerking aan zo'n in het leven te roepen tijdschrift. De naam Nederlands genootschap voor middelbare landmeet kunde" wordt in overweging gegeven. Een binding met de B.T.A. blijkt in de ogen van de aanwezigen weinig zin te hebben. Het Bestuur krijgt machtiging om de onderhandelingen voort te zetten en nadere voorstellen aan de A.V. te doen. Het rapport van de commissie ad hoe betreffende de agenda punten 18, 28 en 29 van de vorige vergadering wordt goedgekeurd. Wij kunnen hier op details niet diep ingaan. Kon dat wel, dan 129

Orgaan der Vereeniging TAK | 1958 | | pagina 49