vergroting van het Corps middelbare ambtenaren door verdubbeling van de Cursus op het C.T.O. injecteert de Dienst vermoedelijk de komende jaren met enige honderden medewerkers, die vóór we vijf jaar verder zijn, geheel op de dagelijkse arbeid zullen zijn inge schoten", Ook dichter bij huis is een omwenteling in de gang der gedachten bezig, die voor nieuwe mogelijkheden de weg opent. Op de Algemene Vergadering 1958 van de V.T.A.K, hebben we reeds kunnen verstaan, dat de geboorte van een Nederlands Genootschap voor middelbare landmeetkunde wellicht een kwestie van tijd is en dat ook de integratie op dit terrein sterke groei vertoont. In dienst van het Kadaster getreden in een periode van verbre ding van het werkgebied van de toenmalige tekenaar neemt Koop- mans als Redacteur afscheid in een tijd die woelend en tastend verder gaat naar ongeweten einders. In augustus a.s. zal hij de pensioengerechtigde leeftijd bereiken en bij leven en welzijn zullen hopelijk velen met hem bij zijn afscheid herinneringen ophalen aan de tijd waarin bladschrijvers niet konden opkijken naar de zon die buiten scheen, en naar de „kettingtrekkers" met een dun bosje driekantige jalons, die buiten wachtten op een landmeter met een hoog boord en een lange hangsnor, welke laatste wuifde naar een jonge man, die boven achterbleef. IN MEMORIAM C. J. WOLF (1898-1958) Op 3 juni j.l. overleed na een kortstondig ziekbed, geheel onverwacht, de heer C. J. Wolf, chef de bureau van de Land meetkundige Dienst van het Kadaster te Nijmegen, in de leeftijd van 60 jaar. Aanvankelijk als tekenaar werkzaam in Gorinchem en bij de Dienst der Domeinen te Arnhem, kon hij zich als geboren Nijmegenaar pas in zijn vaderstad thuis gevoelen. Als mens was hij bezitter van de onnederlandse eigenschap nergens onder te vallen en toch overal bij te behoren, een toonbeeld van sprankelende en uitdagende humor, als chef een aartsvaderlijke gezaghebbende figuur, die een onvervang bare sfeer om zich heen wist te scheppen en de waarheid zodanig naar voren kon brengen, dat deze in woord en gebaar voor hoog en laag, oud en jong gedegen maar verteerbare kost was. Ruim 10 jaar heeft hij na de bevrijding onze vereniging T.A.K. gediend als voorzitter van de afd. Gelderland, tot hij meende dat een jongere zijn plaats moest innemen. Node missen wij, maar bovenal zijn vrouw en beide kin deren hem. Mogen zij in deze moeilijke dagen deel hebben aan de troost, kracht en vrede, die hij vond! 144

Orgaan der Vereeniging TAK | 1958 | | pagina 12