Aanvragen Ruilverkaveling Sedert de laatste opgave zijn bij de Centrale Cultuurtechnische Commissie ingekomen de navolgende aanvragen tot ruilverkaveling: 1°, Meeden-Scheemda, gelegen onder de gemeente Scheemda in Groningen ca. 2400 ha 2°. Daler- en Wachtumer Essen, gelegen onder de gemeente Dalen in Drenthe ca. 700 ha 3°. Enschede, gelegen onder de gemeente Enschede in Overijssel ca. 14060 ha 4°. Spaarnwoude, gelegen onder de gemeenten Haarlemmerliede en Spaarnwoude in Noord holland ca. 820 ha 5°. Limbricht, gelegen onder de gemeente Limbricht in Limburg ca. 920 ha totaal ca. 18900 ha Dr* Vondeling: Uitvoering van moderne ruilverkavelingen moet doorgang vinden* Op de jubileum-jaarvergadering van de Christ. Boeren- en Tuin- dersbond dd. 5 juni j.l. heeft de Minister van Landbouw uitdruk king gegeven aan zijn overtuiging, dat de Nederlandse land- en tuinbouw nog een goede toekomst heeft. Dr. Vondeling voegde daar echter aan toe: mits de Nederlandse landbouw open staat voor de geweldige veranderingen, die in de wereld optreden, ook in de landbouw. In zijn rede, waarin hij aan dacht schonk aan de vele landbouwaspecten, stipte hij o.a. het voor- ontwerp-Landbouwvestigingswet aan, die vestigingseisen zal stellen aan mensen die zich als ondernemer in de landbouw willen vesti gen. Voor onze lezerskring is de uitspraak van belang, dat de minister hoopte, het Nederlandse volk in hoge mate bereid te blij ven vinden, voor de uitvoering van de moderne ruilverkavelingen (uitgegroeid tot ware streekplannen) de kostbare finantiële offers te brengen om zodoende maatschappelijk zieke plekken te kunnen opruimen. Het gaat, aldus spr., niet alleen meer om grondverbete ring! De Agrarische Ruilverkaveling, Middel om de bodem versnippering te verhelpen. Een vergelijkende studie (Frankrijk Nederland België) door Aimée de Leeuw. Uitg. De Sikkel N.V., Antwerpen (1957) prijs 32,50. Dit werk is bedoeld om de nog in volle ontwikkeling verkerende ruilverkavelingswetgeving in België te vergelijken met het op dit gebied reeds bereikte in Frankrijk en Nederland. In het eerste gedeelte geeft de schrijver een beschrijving van de in deze drie 150

Orgaan der Vereeniging TAK | 1958 | | pagina 18