verdwenen was. T.a.v. de opleiding van vakkundig personeel hield hij de bijeengekomenen dringend voor, dat dit javen van opleiding en jaren van praktijk eist, wil men van geheel vakkundigen spreken. Voor het Kadaster gelukkig, zijn er aanwijzingen, die er op duiden dat wij van een regelmatige en belangrijke uitbreiding van personeel verzekerd kunnen zijn. Als men bedenkt, aldus spr., dat het jaarlijks aantal noodzakelijke kadastrale metingen vóór 1940 ongeveer 50.000 was, tijdens de oorlog teruggelopen tot 19.000 in 1946, en in 1957 reeds weer 90.000 bedroeg, en als men daarnaast ziet, dat het aantal akten en borderellen in 1947 een aantal van 100.000 bereikte en tien jaren later 250.000 per jaar, dan is het begrijpelijk, dat zo'n immer stij gende stroom niet in een handomdraai door personeelsvergroting kan worden opgevangen. Over het huidig tekortschieten van het Kadaster bij stadssane- ring, bij de stedebouw in het algemeen, de achterstand in tempo op de algemene roep naar spoedige ruilverkaveling, merkte dhr. Stoor vogel op, dat men zich moet realiseren, dat dit alles veel tijd vraagt en dat men met de mogelijke verdere mechanisatie vanwege de diepere achtergronden voorzichtigheid zal moeten betrachten. Spr. eindigde met een dankwoord aan allen, die deze dag tot een on vergetelijke maakten. Zeer velen gebruikten de gelegenheid, in de aansluitende af scheidsreceptie dhr. Stoorvogel de hand te drukken. Een gedenk waardige bijeenkomst, die door menigeen werd aangegrepen, de oude vriendschappen te hernieuwen met hen, die men jarenlang uit het oog had verloren. Personalia en Mutaties Mr. Ir. S. M. Meelker benoemd tot Directeur van het Kadaster Met ingang van 1 juni 1958 is zoals wij reeds hiervóór in het verslag van de afscheidsreceptie van de heer Stoorvogel aanstipten tot opvolger van de afgetreden Directeur van het Kadaster en de Hypotheken benoemd de heer Mr. Ir. S. M. Meelker, Hoofd landmeter A ter Directie van het Kadaster. Na beëindiging van de middelbare opleiding aan de H.B.S. te Koevorden werd de heer W. K. en P. S. T. 161

Orgaan der Vereeniging TAK | 1958 | | pagina 29