Meelker die thans 45 jaar is midden in de crisistijd der dertiger jaren, n.l. in 1933 ingeschreven als student aan de land meterscursus aan de Landbouwhogeschool te Wageningen. Nadat hij in 1934 voor het examen der eerste studieperiode was geslaagd, zag hij door de opheffing van de landmeterscursus te Wageningen zijn studie aldaar nogal plotseling beëindigd en op 1 september 1935 voortgezet aan de landmeterscursus der Technische Hogeschool te Delft, Met een succesvol einde, want in juli 1936 kon hem het diploma van civiel-landmeter worden uitgereikt. In die jaren echter betekende het slagen voor het eindexamen aan de Delftse land- meterscursus nog geenszins, dat de betrokkene als vanouds op stel en sprong in kadastrale dienst kon treden, want sedert enige tijd was de aanstelling van nieuwe jonge landmeters, de toevloed van vers bloed tot schade van het Kadaster stopgezet. De pas-geslaag den moesten trachten, elders dan bij deze enige grote werkgever emplooi te vinden. De heer Meelker vond bij de dienst van het staatsbosbeheer werk om zich op zijn latere taak voor te bereiden, doch vond reeds het volgende jaar dank zij een tijdelijke verruiming van de werkgelegenheid bij de kadastrale dienst, een mogelijkheid, op arbeidscontract te Amsterdam L.D. te komen, gelijk verschil lende van zijn studiegenoten elders in het land. Einde 1938 kwam de langverwachte kans voor deze arbeidscon tractanten tot deelneming aan een vergelijkend examen voor land meter van het Kadaster èn voor buitengewoon landmeter (als men voor dit laatstbedoeld examen slaagde* had men als particulier landmeter de bevoegdheid, het kadastraal archief te raadplegen en zijn eigen meetresultaten in de kadastrale administratie te doen toe passen). Voor beide examens slaagde dhr. Meelker als no. 4 der meer dan twintig kandidaten, en met nog zestien anderen werd hij m.i.v. 1 februari 1939 benoemd tot landmeter van het Kadaster en als zodanig te Amsterdam werkzaam gesteld. Heeft de nieuwe Directeur aldaar het meetwerk in de grootstad kunnen meemaken, in het voorjaar 1939 naar de bijhoudingsdienst te Eindhoven ge plaatst, was het hem mogelijk ook de praktijk in de wijdheid van Oost-Noordbrabant te leren kennen. Verhuisd naar het Bureau voor Buitengewoon Landmeetkundig Werk te Almelo op 1 januari 1941, kwam hij in aanraking met de vele mooie en lastige aspecten, welke het hermetingswerk de beoefenaren van de landmeterij te bieden geeft. Het derde belangrijke onderdeel van ons kadastraal bestel, de Ruiverkavelingsdienst, kwam onder zijn dagelijkse aan dacht na zijn verplaatsing op 1 oktober 1946 naar Groningen Rvk. Daar in het hoge Noorden vond dhr. Meelker gelegenheid tot rechtsstudie, welke studie hij ook bleef volgen, toen hij in 1951 naar het Ministerie van Financiën, afdeling Hypotheken en Kadas ter werd geroepen, en die hij in 1955 mocht afronden met een pro motie aan de Groningse Universiteit tot meester in de rechten. Reeds 26 oktober 1956, dus nauwelijks een jaar later werd hem aan de Technische Hogeschool te Delft het diploma van geodetisch in- 162

Orgaan der Vereeniging TAK | 1958 | | pagina 30