genieur uitgereikt op de scriptie Aantekeningen over het ontwerp voor een nieuw burgerlijk wetboek van Prof. Meijers". Schrijver dezes heeft met de twaalf andere kollega's van de eerste groep der overgangscursus voor landmeetkunde het genoegen gehad van de toenmalige docent voor burgerlijk recht en staatsinrichting les te mogen krijgen. De heer Meelker is secretaris van de efficiency- commissie en is in 1957 belast geworden met het secretariaat van de voor het Kadaster zeer belangrijke Staatscommissie, die zal moeten rapporteren over de aspecten van ons dienstvak en die een Kadasterwet zal hebben voor te bereiden. P.S.T. De H«T«S« te Utrecht in 1957* Uit het jaarverslag 1957, dat de vorige maand in druk verscheen, stippen wij t.d.v. onze lezers het navolgende voor ons vak belang rijke aan: M.i.v. 1 maart 1957 veranderde de naam van M.T.S. in H.T.S., Hogere Technische School. Onder de leraren, die aan de afdeling Landmeetkunde lesgeven, zijn er vele die ook bij het Kadaster be kendheid genieten. Ir. B. de Boer, vroeger landmeter bij de ge meente Amsterdam, doceert landmeetkunde en wiskunde; Ir. A. Govers, sedert 1 september jl. in vaste dienst van de H.T.S., en Hoofdlandmeter van het Kadaster, Hoofd van de Ruilverkavelings- dienst te Utrecht, geeft les in Inrichting Kadaster en Ruilverkave ling. Assistenten landmeten en landmeetkundig tekenen zijn onze oud-collega's H. G. Jansen (Arnhem), B. J. Klein Rouweler en S. J. Aukema. Landmeetkunde-docenten zijn verder Prof. Ir. J. G. Jan sen, de civiel-landmeter H. P. E. A. Krekelberg, de oud-landmeter van het Kadaster K. Mantel (Amersfoort). Ir. H. Ph. van der Schaaf geeft het vak fotogrammetrie en, ten slotte, de bekende Mr. Ir. J. M. C. Witvliet is docent in landmeetkunde en rechtsweten schappen. Het aantal leerlingen van de afdeling Landmeetkunde bedroeg op 1 januari 1957 in totaal 96, waarvan 26 praktikanten en 16 vier dejaarsleerlingen. Allen deze laatsten zijn voor het eindexamen ge slaagd en hebben inmiddels hun weg gevonden naar de verschillen de landmeetkundige diensten. Op 1 januari 1958 waren er op de H.T.S. voor de afdeling Landmeetkunde 110 leerlingen, waarvan 29 praktikanten en 26 stu denten, die deze maand het eindexamen zullen hebben afgelegd en als dit resumee U onder ogen komt wellicht en hopelijk in groot aantal reeds onze rijen van middelbaar-landmeetkundige amb tenaren hebben versterkt. P.S.T. M.i.v. 1 juli is de Secretaris der V.T.A.K., coll. J. J. Vermeulen, Groeneweegje 2 te Zierikzee telefonisch te bereiken onder nummer 01110-2538. 163

Orgaan der Vereeniging TAK | 1958 | | pagina 31