56. R. Iwema, (BPM), Selectie van sterren ten behoeve van tijd- (en azimuth)bepaling uit meridiaandoorgangen. 57. G. H. Schut, De tweede-orde bijdragen tot de oriënterings correcties bij de rekenkundige oriëntering. 22-5-'53: 58. G. S. C. van Beek, (Maastricht LD), Astronomische plaats bepaling met instrumenten van het astrolabiumtype, waarbij in het bijzonder beschouwd het slingerastrolabium en de grafische vereffening van de waarnemingen. (Bibl.) 59. C. W. Moor, (Rotterdam LD), Triangulaties in Nederland na 1800. (Bibl.) Juni 1953: 60. G. Smit, (Assen LD), Inleiding tot de opzet van een percelen kadaster in positieve zin. 9-11-T53: 61. J. M. N. van Drogenbroek, (Zwolle Rvk), Voorbeeld van een aërotriangulatie, vereffend volgens Adjustment of aerial triangulation by the method of least squares'' by Prof. R. Roelofs. 62. Mr. C. G. van Huls, (Hyp. bew. Leeuwarden), diploma uit gereikt op grond van vroegere publikaties en in het bijzonder die getiteld Indonesisch agrarisch recht". 16-2-'54: 63. C. M. A. v. d. Hout, (Rijkswat. Delft), Uitwendige oriëntering van luchtopnamen. 64. J. M. v. d. Veen, (Almelo LD), Beschouwingen betreffende enige geometrische vraagstukken in de hogere geodesie. 25-6-'54: 65. G. C. Dogterom (Deventer LD), Grondrechten in de residentie Riouw. 66. Th. W. Harmsen, (Waterschap Midden-Limburg), De land meetkunde in het gebied van de tegenwoordige Nederlandse provincie Limburg vóór het jaar 1794. 67. J. A. Meuter, (Kadaster, Curagao), Methode indirecte af standsmeting met toepassing op hoofdpolygonen. 68. E. J. Prins, (Kadaster, Aruba), Rechten op de gronden van Aruba vanaf de occupatie tot op heden. 69. J. de Ruiter, (Assen LD), De Drentse venen en hun landmeet kundig aspect. 8-12-'54: 70. A. G. M. v. d. Krogt, (Zwolle LD), Eigendomsverhoudingen in het water- en rietland van noordwest-Overijssel. 71. G. F. Witt, (Delft TH), De toepassing van de luchtfotogram- 178

Orgaan der Vereeniging TAK | 1958 | | pagina 10