21-6-57: 90. D. v. d. Wulp, (Alkmaar Rvk), Natuurschoon en landschap in betrekking tot ruilverkaveling. (Bibl.) Ir. R. JONKERS: De Ruilverlcavelingsovereenlcomsf Behalve voor de normale procedure van ruilverkaveling geeft de Ruilverkavelingswet 1954 in Titel III, de artikelen 4 tot en met 8, enkele bepalingen voor de ruilverkavelingsovereenkomst. In het kort komt dit er op neer dat minstens drie eigenaren de hun toebehorende onroerende goederen samenvoegen, op bepaalde wijze verkavelen en daarna bij notariële akte verdelen. In de praktijk betekent dit, dat bij onderhandse akte de percelen worden samen gevoegd onder bepaalde voorwaarden, terwijl op een bijgevoegd kaartje schetsmatig staat aangegeven hoe de nieuwe kavels zullen komen te liggen. Deze overeenkomst wordt mede-ondertekend door eventuele hypotheekhouders en beslagleggers en na ondertekening door alle partijen overgeschreven in de openbare registers. Bij de overeenkomst kunnen diverse bepalingen van de derde titel toepasselijk worden verklaard die eerst na goedkeuring door de Minister van Landbouw, Visserij en Voedselvoorziening van kracht zijn. Na de totstandkoming der eventuele cultuurtechnische werken en opmeting der kavels worden de nieuwe percelen bij notariële akte aan partijen toegedeeld. Deze akte wordt gewoonlijk door een lid van de Centrale Cultuurtechnische Commissie en de landmeter- deskundige getekend, waartoe deze bij de overeenkomst werden gemachtigd. Teneinde de garantie te geven aan partijen dat de uitvoering conform de oorspronkelijke afspraken en plannen tot stand >is ge komen, wordt aan partijen een maand lang de gelegenheid geboden eventuele reclames bij de Centrale Cultuurtechnische Commissie in te dienen. Eerst nadat alle reclames zijn opgelost, wordt de definitieve akte gepasseerd en overgeschreven in de openbare registers. Daar de ruilverkavelingsovereenkomsten op volledig vrijwillige basis geschieden, ikan men zich indenken dat de omvang vergeleken bij de huidige ruilverkavelingen krachtens de wet" zeer beperkt is. 180 Noot: Een aantal van bovenstaande scripties is opgenomen in de bibliotheek voor Kadaster en Landmeetkunde en kan ter leen worden gevraagd bij de Beheerder, Ir. F. Harkink, Nieuwe Haven 6 te VGravenhage. (Zie de aan duiding „Bibl." achter de scriptie.)

Orgaan der Vereeniging TAK | 1958 | | pagina 12