verkavelingsverband zich moeten uitstrekken enz. vormen tezamen een ingewikkeld probleem. De regering hoopt echter, dat het op grond van de resultaten van het onderzoek voor het meerjaren plan mogelijk zal blijken met betrekking tot vorenbedoelde pro blematiek, tot een verantwoorde bepaling van standpunten te ge raken. Wanneer het meerjarenplan voor ruilverkaveling ertoe leidt bepaalde gebieden aan te wijzen, welke bijvoorbeeld de eerst komende 10 tot 15 jaar door ruilverkaveling zullen worden ver beterd, dan zal het mogelijk zijn om buiten deze gebieden de aan dacht te richten op andere wijzen van verbetering, die niet ge paard gaan met toepassing van ruilverkaveling. Hierbij moet dan in het bijzonder worden gedacht aan werken op het gebied van waterbeheersing en ontsluiting met agrarische wegen, uit te voeren onder auspiciën van waterschappen, gemeenten en dergelijke. Elk land op zijn eigen manier tracht de problemen, welke op ruimtelijk gebied door de verstedelijking als paddenstoelen omhoog rijzen, zo verantwoord en zo snel mogelijk tot een oplossing te brengen. Uit het bovenstaande moge gebleken zijn, dat gelukkig ook het Kadaster zijn steentje hiertoe zal kunnen bijdragen, in Nederland om het even of men hier de „Gewone dienst", de B.L.W., danwel de Ruilverkavelingsdienst zou willen bedoelen. P. S. TEELING Hel Kadaster in de Rijksbegroting 1958 (2) Onderstaande gegevens der Rijksbegroting sluiten aan op de door coll. Koopmans op blz. 8 e.v. van deze jaargang reeds ge publiceerde cijfers. Het slot van zijn artikel moest wegens plaats gebrek blijven overstaan; ter wille van de volledigheid en voor de historie moge het hieronder volgen. (Red.) Begrotingsbedragen* Het geraamde bedrag voor de gehele gewone dienst van Finan ciën is 486.777.714,— Voor de Directie Kadaster en Hypotheken, de reproduktie- inrichting te Amsterdam en de kantoren van de Hypotheekbewa- ringen zijn de begrotingsbedragen in Hoofdstuk VII B (Financiën) vastgesteld als volgt: Onderafdeling III. DIRECTIE KADASTER EN HYPOTHEKEN14 041 350 Paragraaf L Algemeen beheer125 300 118 Personeelsuitgaven125 300 Paragraaf 2. Divisies van het Kadaster 9 564 300 199

Orgaan der Vereeniging TAK | 1958 | | pagina 31