Daarnaast bezit de VSTV een overlijdenskas van 24176.40 Zw.fr. (vermeerdering laatste boekjaar 2647.15 Zw.fr.) en een werklozenkas van 871.25 Zw.fr. In het jaarverslag wordt de bezorgdheid geuit, dat er een teveel aan leerlingen zou komen. Ook bij ons mag wel terdege gelet wor den op kwaliteit en aantal van de leerlingen, wil men het vak op peil houden. De Deutsche Verein fiïr Vermessungswesen' (Schriftleitung: Dr.-Ing. R. Finsterwalder, München 2, Areisstrasse 21) had blij kens een verslag van de Algemene Vergadering 19-9-1957 in de Techn. Universiteit Berlijn het volgende ledental: BadenWürttemberg 603 Bayern 306 Berlin 171 Hessen 350 Nordwest 1365 RheinlandPfalz 309 Saarland 52 Totaal 3156 Alleen in Bayern is een grote terugval in het ledental merkbaar, overigens is overal een stijging te constateren. W.K. Een Belgische stem over de Algemene Vergadering 1958. In het juninummer van Het Kartel (orgaan o.a. van de Federatie van het personeel van het Kadaster in België) komt het verslag voor van de afgevaardigden dezer Federatie naar de Algemene Vergadering van de V.T.A.K. 1958. Ter vergadering hebben velen onzer lezers ongetwijfeld mede genoten van de sappige verteltrant van de vice-voorzitter der Belgische Federatie, de Hypotheek bewaarder De Bree uit Gent. De Belgische visie op onze Vergade ring moge daarom als naproefje hieronder volgen: ,,Onze bestuursleden De Bree en V andorpe hadden andermaal de gelegenheid als afgevaardigden der Federatie tegenwoordig te zijn aan de algemene ledenvergadering, welke de Nederlandse Vereniging van Technische Ambtenaren van het Kadaster (TAK) te Utrecht heeft gehouden op zaterdag 26 april 1958. De agenda bevatte een twintigtal punten; de notulen betrekkelijk de vorige vergadering, alsmede de verschillende verslagen nopens het beleid der vereniging TAK waren afgehandeld bij de aankomst onzer afgevaardigden. Ten nutte onzer leden, laten wij hierna omtrent zekere der be sproken onderwerpen, een kort relaas volgen, alsmede enkele op gedane indrukken. Een vrij lange bespreking belichtte een voorstel van het lid Bakker strekkende tot het wijzigen van de benaming 204

Orgaan der Vereeniging TAK | 1958 | | pagina 36