der vereniging. Het laat geen twijfel dat dit voorstel een onder- grond had, onwillekeurig trekken wij een parallel met wat bij ons aanleiding ertoe gaf de vroegere titel der Federatie van het Tech nisch Personeel van het Kadaster te veranderen in de huidige alge mene benaming, welke geen persoonsuitsluiting meer inhoudt. Het voorstel werd verworpen, en wegens momenteel gebrek aan belang alhoewel wij hetzelve sympathiek vonden. Bij de bespreking over de verenigingsactie werd gewezen (hoe zelfde toestanden zich kunnen voordoen in onze beide organisaties) op de volstrekt onvoldoende ruchtbaarheid gegeven aan de syn dicale activiteit en aan de bekomen verwezenlijkingen. De eventualiteit de graad van Hoofdmeetkundige te scheppen werd hier insgelijks aangeraakt. Opvallend de wijze van leiding der debatten door Voorzitter Wegereef, hun stelsel om de obstructie in de besprekingen te ver mijden, zou wel bij ons kunnen overwogen worden. Terloops stak wel eens het spook op van een mogelijke scheu ring, wij hopen voor onze Nederlandse vrienden dat hun dit be spaard moge blijven. Voor het beëindigen der vergadering greep, ter gelegenheid van zijn op-pensioenstelling, een huldiging plaats waarbij onze in België gunstig gekende vriend Koopmans tot erelid der vereniging werd benoemd; hierbij onze hartelijke gelukwensen, In het kader van uitwisseling van inlichtingen, heeft ondervoor zitter De Bree een uiteenzetting gegeven over de plaats ingenomen door het Kadaster in het Belgisch administratief verband, de ver schillende bevoegdheden onzer administratie en van elkeen der onderscheiden graden. Bij de bestuursverkiezingen werd het mandaat van vrienden Vermeulen en Van Houten bevestigd, terwijl de opvolging Koop mans toevertrouwd werd aan het lid Teeling Wij hopen deze vruchtbare contacten verder te kunnen voort zetten." Buitengewone Ledenvergadering van de Vereniging van Landmeetkundigen. Op 16 mei 1.1. hield onze zusterorganisatie, de Vereniging van Landmeetkundigen, in de aula van het geodesiegebouw van de Technische Hogeschool te Delft een buitengewone ledenvergade ring. Uit het verslag dezer zeer druk bezochte bijeenkomst, welk verslag voorkomt in het Orgaan der V. v. L. van juli 1958, lazen we over de ook in onze Vereniging ter sprake gebrachte concen tratie der Nederlandse middelbare landmeetkunde het volgende; ,,Na de openingsrede van voorzitter Cock zet deze het verloop van de besprekingen met de Vereniging T.A.K. en de contact groep Rijkswaterstaat te Utrecht gehouden uiteen. Het is de be doeling te komen tot een Federatie van landmeetkundigen, om 205

Orgaan der Vereeniging TAK | 1958 | | pagina 37