Lijst van scripties sedert 1950. 5-4-'50: 1. B. de Boer, (HTS, Utrecht), Joost Jansz., een Amsterdams landmeter uit de tweede helft der zestiende eeuw. (Bibl.) 2. J. F. Ilsen, (Velp), De scheiding van de Marke Havelte en de afkoop van de naweiderechten bij de ruilverkaveling van het blok genaamd de Havelter Made. 3. F. Harkink, ('s-Gravenhage CTO), op grond van vroegere publikaties van zijn hand, meer speciaal de „Inleiding tot het Praktisch Rekenen" en „Gerichte vlakke driehoeksmeting en lager landmeetkundig rekenen". 4. C. Koeman, (Universiteit Utrecht), 1: Plaatsbepaling door middel van radiogolven. 2: Een nieuwe methode voor de berekening van de inwendige nauwkeurigheid van de simultane lengte- en breedtebepalingen met het prisma-astrolabium. 5. R. Lunshof, (Alkmaar LD), De landmeter en de landmeet kunde in het oude Rome. (Bibl.) 22-6-'50: 6. M. H. Geerts f, Het recht van aanwas langs de Friese en Groninger kust. (Bibl.) 7. L. J. Ragut, (Zwolle BLW), Toepassing van invar bij basis- metingen. (Bibl.) 8. H. P. van der Schaaf, (Rijkswaterstaat Delft), Overgang van rechten krachtens ruilverkaveling. (Bibl.) 9. J. Wolthuis, (Groningen LD), Terrestische refractie. 20-10-'50: 10. W. Baarda, (Delft TH), Verkenning van een Snelliuspunt. 11. Mr. C. A. Berg, (Rotterdam Hyp. bew.), De ontwikkeling van het Staatseigendomsrecht in Indonesië. 12. W. L. J. Douven, Halfzöneberekeningsmethode voor de hori zontale componente der beweging aan het maaiveld ten gevolge van ondergrondse ontginningen. 13. H. L. van Gent, ('s-Gravenhage Fot. D.), Dubbelpuntsver- effening. (Bibl.) 14. P. Richardus, Rooma-AustraliëDrie vraagstukken naar aanleiding van de azimuthsbepaling uit sterhoogten. 15. J. Visser, 1: Bepaling van focaal- en nadirpunten in foto's door middel van parallaxmeting in de stereocomparator. (Bibl.) 2: Over het samenstellen van tabellen van geselecteerde sterren t.b.v. azimuthsbepaling uit hoogte. 16. W. A. van der Werff, (Arnhem Ned. H. Mij), Eigendom, onteigening en ruilverkaveling van onroerend goed. 17. A. J. H. Meertens, „Landmeetkunde", verschenen in de Ser- virereeks. 2-2-'51: 175

Orgaan der Vereeniging TAK | 1958 | | pagina 7