stijging van de brandstoffenprijzen. De bureaukosten konden gelet op de uitgaven over 1957 lager worden geraamd. Uit de ramingsstaat der middelen blijkt, dat de ontvangsten van de fotografische reproduktie-inrichting evenals vorig jaar geraamd zijn op 140.000 en de ontvanqsten voor P.W. op 750.000 (v.j. 600.000). Ruilverkaveling Meerjarenplan voor ruilverkaveling. Vooral sinds de tweede Wereldoorlog verouderen de agrarische gebieden snel in technisch en economisch opzicht en dat geldt, relatief, ook voor de uitrusting op ander gebied. Daarom meent de Centrale Cultuurtechnische Commissie, dat in het raam van de noodzakelijke structurele ontwikkeling met kracht moet worden voortgegaan met de heruitrusting van het platteland door middel van moderne ruilverkaveling tezamen met de verbetering van het gehele maatschappelijke klimaat. Voor dit doel heeft de Commissie voor de eerste tien jaar drie concrete programma's opgesteld met een daarop aansluitend schema voor latere jaren. De drie pro gramma's houden in, dat tussen 1960 en 1970 voor onderscheiden lijk 675.000, 440.000 of 355.000 hectare op een totaal van ander half miljoen hectare, waar behoefte bestaat aan ruilverkaveling met volledige ruilverkaveling wordt begonnen. De totale uitvoe ringskosten bedragen voor de drie programma's bij jaarlijkse uitvoe ring van 65.000, 45.000 of 35.000 hectare, respectievelijk 160, 122 en 110 miljoen gulden per jaar, met een bijdrage van de betrokken gebieden van 30 a 40 procent. Het eerste programma zou in 1990 gereed kunnen zijn. Aldus blijkt uit het Meerjarenplan voor ruilverkaveling en andere cultuurtechnische werken in Nederland" van de Centrale Cultuurtechnische Commissie, die, krachtens de Ruilverkavelings- wet, wettelijk is belast met de algemene leiding in ruilverkavelings zaken in ons land. Na omvangrijke studie heeft de Centrale Cultuurtechnische Com missie onlangs ter uitvoering van haar opdracht rapport uitgebracht aan de Minister van Landbouw, Visserij en Voedselvoorziening. Minister Dr. Vondeling, die het Meerjarenplan een belangrijke plaats toekent in de ontwikkeling van het structuurbeleid in de landbouw, heeft het rapport reeds thans bestemd voor publikatie onder mededeling, dat de Regering zich over de inhoud van het rapport en de concrete voorstellen van de Commissie nog niet heeft kunnen beraden. De Commissie, die de onafwendbare noodzaak tot versterkte 218

Orgaan der Vereeniging TAK | 1958 | | pagina 10