wegen ook zorgvulTg gespaard waar zulks maar enigszins mogelijk is, En nieuwe beplantingen zullen op grote schaal het verdwijnende houtgewas langs vervallen kavelgrenzen vervangen. De ruilverkaveling Beekbergen, Bij de Tweede Kamer is ingediend een ontwerp van wet houdende voorzieningen met betrekking tot de ruilverkaveling Beekbergen". In de toelichting herinneren de ministers van justitie en van landbouw, visserij en voedselvoorziening er aan, dat in een ruil verkaveling de nieuwe kavelindeling en de toedeling van de nieuwe kavels vastgesteld worden aan de hand van een plan van toedeling. Dit plan wordt opgemaakt door de plaatselijke commissie en vervolgens ter visie gelegd, zodat de belanghebbenden bezwaren kunnen kenbaar maken. Worden geen bezwaren ingediend, dan staat het plan vast, zodra de termijn, welke de wet voor het indienen van bezwaar stelt, is verstreken. Worden wel bezwaren ingediend, dan tracht de plaatselijke commissie met de reclamanten tot over eenstemming te geraken. Lukt dit niet, dan worden de bezwaren vervolgens behandeld door de rechtercommissaris, die de kavel indeling vaststelt en de nog overgebleven bezwaren verwijst naar de arrondissementsrechtbank. De rechtbank beslist in hoogste instantie. Is het plan aldus komen vast te staan, dan kan vervolgens worden overgegaan tot het opmaken van de akte van ruilverkave ling, welke in de openbare registers wordt overgeschreven en als titel geldt voor de daarin omschreven rechten. Op dat moment wordt dus de n'euwe eigendomstoestand juridisch geëffectueerd. In de ruilverkaveling Beekbergen heeft de arrondissementsrecht bank te Zutphen naar aanleiding van een bezwaar tegen het plan van ruilverkaveling een vonnis gewezen, waarbij meer werd beslist dan waartoe de rechtbank bevoegd was en ten gevolge waarvan het niet mogelijk is een akte van ruilverkaveling op te maken. Dit heeft ertoe geleid, dat terwijl de nieuwe kavels thans reeds langer dan 4 jaar in gebruik en bezit zijn genomen, de betrokkenen nog steeds zijn aangewezen op de oude eigendomstoestand, zoals aangegeven in de kadastrale registers, die in feite niet meer bestaat. Het is duidelijk, dat het rechtsverkeer hierdoor volledig wordt belemmerd men denke slechts aan moeilijkheden bij koop en verkoop en bij boedelscheidingen terwijl ook bij executie van hypotheken of vonnissen onoverkomelijke moeilijkheden rijzen. Slechts door een speciale wettelijke voorziening zal het mogelijk zijn uit deze impasse te geraken. Landbouwbegroting en cultuurtechnische werken. Minister Vondel:ng hield tijdens de behandeling van de Land bouwbegroting 1959 in de Tweede Kamer op 30 oktober j.l. een rede 223

Orgaan der Vereeniging TAK | 1958 | | pagina 15