2. Is iedere woonschuit wel vatbaar voor hypotheek? 3. Is het mogelijk, tot verkoop en koop en tot hypotheek te komen, zonder voorafgaande meting en/of branding van de schuit? 4. Welke formulieren en/of andere stukken zullen tot het een en ander ingeleverd dienen te worden? 5. Welke gegevens dienen in op binnenschepen betrekking heb bende stukken vermeld te worden? 6. Zou het kunnen zijn, dat Klaassen het schip reeds als schip in aanbouw teboek had gesteld en dat hij er ook reeds hypo theek op had verstrekt? II. ,,Een perceel grond, groot ongeveer 5 aren, aan de Veenweg te A., met groene omlijning aangegeven op de aangehechte kaart, welke door partijen is voor echt erkend en ten blijke daarvan door hen getekend, kadastraal bekend gemeente A sectie B nrs 955 en 956." Stuit de hypothecaire- en/of kadastrale behandeling van een koopakte, waarin deze omschrijving van het verkochte onroerend goed voorkomt, op bezwaren? Maakt het daarbij verschil, of al dan niet een kaart wordt overlegd? Zou het voor de behandeling (met of zonder kaart) verschil maken, als aan de tekst de woorden zoals op het terrein afgepaald" zouden zijn toegevoegd? III. Heeft het publiek het recht om hulpkaarten en veldwerken in te zien? Zo ja, welke kosten zijn daaraan dan verbonden en op welke wijze worden die verantwoord? IV. Een kadastraal perceel stond in de legger ten name van X. Ter overschrijving werd aangeboden een akte van scheiding, blijkens welk stuk bedoeld perceel, dat door verjaring tot de bij de scheiding in deling gebrachte nalatenschap zou behoren hetgeen in de akte uitvoerig werd toegelicht werd toebedeeld aan Y. Het perceel werd ten name van Y overgeboekt met kennisgeving aan X. Vervolgens bood X een akte ter overschrijving aan, waarin hij verklaarde, het perceel in 1930 bij een bepaalde akte te hebben gekocht, terwijl hij in dat stuk bovendien verwees naar een rechte lijke uitspraak, waaruit zou volgen, dat hij tot bedoeld perceel ge rechtigd zou zijn. Is de verwerking van de akte van scheiding op de bewaring naar uw mening juist? Zo neen, hoe had de behandeling dan dienen plaats te vinden? Hoe diende met het door X ingeleverde stuk gehandeld te wor den? Indien het resultaat van de verwerking van de twee stukken op 238

Orgaan der Vereeniging TAK | 1958 | | pagina 30