Wij vestigen de aandacht op hoofdstuk IV A van de Instructie Rijkscursussen, waar de opleiding voor technisch ambtenaar van het kadaster aan de vakcursus te 's-Gravenhage is omschreven. Met genoegen bevelen wij deze uitgave aan. W. K. Bezoldiging Burgerlijke Rijksambtenaren, door G. J. Rietmulder. Uitgave van N. Samson N.V. te Alphen a/d Rijn. Verschenen zijn de 32e en 33e aanvulling van dit losbladig na slagwerk, dat geheel het terrein van de bezoldiging der Burgerlijke rijksambtenaren bestrijkt. Door deze aanvulling is de materie weer bijgewerkt tot 15 augustus 1958. (Prijs van het supplement 2,65 resp. 1,70). Elk bureau van onze dienst van enige omvang zou eigenlijk deze tot de dag bije vraagbaak op bezoldigingsgebied in de bibliotheek behoren te hebben. W. K. Regelingen Ambtenarenrecht. Documentaire uitgave van N. Samson N.V. te Alphen a/d Rijn. Wij ontvingen de 12e aanvulling van dit losbladig naslagwerk, dat hierdoor alle regelingen omvat tot 30 mei 1958. In een handig formaat geeft de bekende uitgeverij hier een volledige documentatie voor ieder, die zich op het terrein van het ambtenarenrecht beweegt. Het nog al eens aan wijzigingen onderhevig groeiend recht eist voor praktijkgebruik een handzame uitgave, die op overzichtelijke wijze de verschillende aspecten der regelingen etaleert. Zulks ge beurt op uitstekende manier in de voor ons liggende editie. Nachrichten aus dem Karten- und Vermessungswesen 1957, Heft nr. 1, Reihe II Deutsche Beitrage 1958, Heft nr. 2, Reihe II in fremden Sprachen 1957, Heft nr. 4, Reihe I Deutsche Beitrage 1958, Heft nr. 5, Reihe I und Informationen (Niet in de handel) Bovengenoemde 4 banden verschenen als uitgaven van het Duitse Institut für Angewandte Geodasie te Frankfurt a.M. De eerste twee hebben een Engelse tekst, de laatste twee een Duitse. Heft nr. 1 heeft tot titel: Informations relative to Cartography and Geodesy. Deze band, evenals de volgende samengesteld in overleg met Prof. Dr. M. Kneissl bevat artikelen van H. Wolf te Bonn over „The Adjustment of World-wide Triangulations" en „The Adjustment of Network of Measured Distances", beide met Boekenlijst. Aan het slot constateert de schrijver, dat er op geode tisch terrein nog vele vragen en problemen moeten worden bestu deerd en uitgewerkt. 243

Orgaan der Vereeniging TAK | 1958 | | pagina 35