Farbanwendung, Konstruktion und Interpolation von Höhenlinien, Bodenbedeckung und Bodengestaltung, Morphologie e.a., van welke wij hier in het bijzonder vermelden de voor enige jaren ver schenen „Atlas des formes du relief" van het Franse Institut Géo- graphique National, een veelomvattend werk, dat voor de ontwik keling van het kaarttekenen van onschatbare waarde is. WK Bij de Staatsdrukkerij verscheen de uitgewerkte toelichting op het bekende rapport „De ontwikkeling van het Westen des lands" (162 pag. met 88 grafieken en kaarten, prijs 7,50). Voor de velen ook onder onze lezers, die met het probleem van de Ruimtelijke Ordening van ons land in aanraking komen (men denke aan de collega's bij de Rvk en de BLW) is kennisname van de inhoud van deze toelichting van belang. Niet alleen wordt hier in grote trekken de wordingsgeschiedenis van dit belangrijke gebied geschetst en ingegaan op de bestaande ruimtelijke .planning", maar ook de verkenning van de te verwachten bevolkingsontwikkeling van de randstad Holland in de komende kwart eeuw, de opbouw en spreiding der woon- en werkgebieden en de recreatieoorden worden aangestipt. Mede voor het belang, dat de studie heeft als toekomst richtlijn bij de bepaling van de urgentie van hermetingen, wordt bestudering aanbevolen. Van de VUGA^boekerij te Arnhem (expl. G. W. van der Wiel en Co.) ontvingen wij de tweede aanvulling van het losbladige en zeer handige naslagwerk „Voorschriften Reiswezen". Bij de Topografische Dienst te Delft (Westvest 9, tel. 01730- 20846) verscheen een geheel nieuwe topografische kaart van ons land, n.l. de Kaart van Nederland op schaal 1 100.000. Bij deze nieuwe standaarduitgave is de nadruk gelegd op de land- en water wegen; om ze geheel ,,bij" te doen zijn, is door de Topdienst in 1955 en 1956 een speciale wegenverkenning uitgevoerd. De kaart bestaat uit 34 bladen in kleurendruk (onopgeplakt 1,75 per stuk) en bezit de rustige allure en de uitgewogen evenwichtigheid van kleur- en letterverhoudingen, welke we van onze Nederlandse Topografische Dienst gewend zijn. Berichten en mutaties Jubileum. ,,Wij van Financiën" van september van dit jaar meldde, dat op 7 november j.l. collega J. Reijnhout, landmeetkundig ambtenaar A te Zierikzee L.D. zijn 25-jarig ambtsjubileum vierde. Collega Reijn- 245

Orgaan der Vereeniging TAK | 1958 | | pagina 37