Aftrekpost, omdat 14 geodetisch ingenieurs en adj. technische ambtenaren en 60 onder overige (a.c.) begrepen tekenaars op arbeidsovereenkomst in de loop van het jaar in dienst zullen treden 74 Totaal 1285 1180 Fotografische Repvoduktie-invichting: Chef-fotograaf A 1 Chef-fotograaf 1 Fotograaf A 5 Fotograaf A tweede klasse 2 Fotograaf B 3 Fotograaf B eerste klasse 1 Fotograaf B tweede klasse 2 Fotograaf B derde klasse 7 Fotograaf C 10 Leerling fotograaf 6 Overige (a.c.) 3 3 Totaal 22 22 In de memorie van toelichting wordt onder „Algemeen' mede gedeeld: In verband met het tekort aan personeel is wederom uit breiding gegeven aan de personeelsbezetting van de divisies van het kadaster. Dientengevolge is het aantal tekenaars vermeerderd met 60, terwijl met het oog op het streven om daartoe geschikte werkzaamheden over te dragen van hoger naar middelbaar per soneel het aantal landmeters is verminderd met 6. Rekening is gehouden met de recrutering van 100 adspirant- tekenaars voor de opleiding tot tekenaar aan het Centraal Teken en Opleidingsbureau. In tegenstelling tot de begroting van het dienstjaar 1958, waar in de bijlage van de memorie van toelichting door middel van een aftrekpost de gemiddelde bezetting is aangegeven, geeft de thans in genoemde bijlage aangegeven formatie van het kadaster de maximale bezetting aan het eind van het jaar aan. Met betrekking tot het administratieve personeel en de meet- arbeiders is verder op een uitbreiding van respectievelijk 14 en 20 plaatsen gerekend. Voor de hypotheekbewaringen en de fotografische reproduktie- inrichting heeft de totale personeelsbezetting vergeleken met het vorige dienstjaar geen wijziging ondergaan. Voor de Directie KADASTER EN HYPOTHEKEN zijn de volgende bedragen in duizendtallen guldens geraamd voor 1959, met daarachter tussen haakjes, die welke werden toegestaan voor 1958. 215

Orgaan der Vereeniging TAK | 1958 | | pagina 7