van hermetingen. De eerste resultaten door het bureau bereikt wekken goede verwachtingen voor de toekomst. In het eerste jaar van zijn bestaan werden door het bureau =b 10.000 ha gekaarteerd deels op schaal 1 1000 deels op schaal 1 2000. c: Reproductie, Alle reproducties van kadastrale kaarten ten behoeve van eigen dienst en derden worden vervaardigd door de centrale reproductie- dienst van het kadaster te Amsterdam. In 1954 is besloten van alle kadastrale plans mechanische repro ducties op film te vervaardigen (de z.g. filmplans). Deze filmplans worden bewaard aan de reproductie-inrichting te Amsterdam en aldaar continu bijgehouden waardoor het mogelijk wordt goedkope reproducties van de kadastrale kaarten naar de laatste toestand in de vorm van lichtdrukken op aanvraag te ver strekken. De vervanging door filmplans zal geleidelijk geschieden. Momen teel zijn van =b 7000 van de =b 25.000 kadastrale plans filmplans vervaardigd. Als gevolg van vorenbedoelde maatregelen is de lichtdrukappa- ratuur uitgebreid met de Revolute Cornet lichtdrukmachine, terwijl voorts is aangeschaft de Super-auto-horica (KT) reproductieca mera waardoor het mogelijk wordt filmplans te vervaardigen waarin de afwijkingen, ten gevolge van rek en krimp in de originele kadas trale kaarten, worden geëlimineerd. Overwogen wordt voorts de mogelijkheid om van de aldus ge maakte filmplans reproducties te maken op kaarten voorzien van een aluminium tussenlaag, welke dan in de plaats kunnen komen van de oorspronkelijke kadastrale plans. Sinds begin 1955 worden alle nieuwe door hermeting of ruil verkaveling ontstane kadastrale plans vervaardigd op bedoelde plans met aluminium tussenlaag. Tenslotte dient nog gememoreerd te worden de sinds enige tijd in gebruik zijnde methode van vervaardiging van kadastrale plans uit langs fotogrammetrische weg vervaardigde kaarteerbladen in potlood, die nog niet de gewenste bladindeling bezitten. Deze ver vaardiging geschiedt door gebruikmaking van contact-kopieën door middel van een kopiëerraam en de montage van gedeelten van deze contact-kopieën naar de gewenste bladindeling op een van een ruitennet voorziene glasplaat. Litteratuur (tijdvak 1953 t/m 1957) 10 Asser, Mr. C., Handleiding tot beoefening van het Nederlands Burgerlijk Recht, Zakenrecht, bewerkt door Prof. Mr. J. H. Beekhuis. Algemeen deel. Baarda, Prof. Ir. W., Theorie en praktijk. T. v. K. en L. 1955 blz. 234.

Orgaan der Vereeniging TAK | 1959 | | pagina 10