Nieuwe subsidieregeling boerderijenbouw* Dezer dagen is een gewijzigde subsidieregeling van kracht ge worden voor boerderijenverplaatsing in ruilverkavelingen en voor de stichting van nieuwe boerderijen op grote ontginningscomplexen. Deze wijziging was o.a. noodzakelijk geworden door de verande ring der normen voor koop- en pachtprijzen voor huizen en land bouwbedrijfsgebouwen. De nieuwe regeling van de subsidie welke zeer eenvoudig van opzet is zal naar men hoopt een belangrijke stimulans kunnen betekenen om tot een economisch meer verantwoorde plaats van landbouwbedrijfsgebouwen te ge raken. De belangrijkste algemene voorwaarden zijn: 1. Het bedrijf dient tenminste 15 ha groot te zijn en goed ver kaveld; 2. Geen subsidie wordt verleend indien het bedrijf door splitsing is ontstaan; 3. Bij verplaatsing in ruilverkavelingsverband dient de te verlaten boerderij te worden afgebroken of aan de Stichting Beheer Landbouwgronden te worden verkocht; 4. Er dient een volledige boerderij te worden gebouwd, te weten: woning met bedrijfsgebouwen; 5. Het te investeren bedrag moet minimaal gelijk zijn aan het subsidie; 6. Bij grote ontginningscomplexen moet exploitatie op andere wijze dan door kolonisatie en uitgifte van nieuwe bedrijven niet mogelijk zijn; 7. Tuinbouwbedrijven vallen niet onder deze regeling; 8. Aanvragers dienen een redelijke bekwaamheid, opleiding en financiële draagkracht te hebben. Nieuwe aanvragen tot ruilverkaveling* Sedert de laatst verschenen opgave zijn bij de Centrale Cul tuurtechnische Commissie de volgende aanvragen tot ruilverka veling ingekomen: De Buinenvenen onder Borger (Dr.), groot ca. 1040 ha. Gilze onder de gemeente Gilze en Rijen, groot ca. 2350 ha. Totaal 3390 ha. 39

Orgaan der Vereeniging TAK | 1959 | | pagina 39