Bij de beschikkingen van de Minister van Financiën van 9 no vember 1949, nos 188 en 189 (Nederlandse Staatscourant dd. 14 november 1949, no. 222, circulaire 3680 en 3681) werd bepaald dat voor de overschrijving aanbieding van een afschrift van de akte aan de hypotheekbewaarder is vereist. Op dit afschrift dient door de notaris een verklaring voor eens- luidendheid te zijn gesteld. Momenteel wordt de mogelijkheid onderzocht de overschrijving te doen plaats vinden na aanbieding van een van Rijkswege ver vaardigde mechanische reproductie van de akte, waarbij met het oog op de besparing van archiefruimte gedacht wordt aan het procédé der microfotografie. b: Wet betreffende appartementeneigendom. De wet van 20 december 1951 Stb. 571 heeft het wettelijk mogelijk gemaakt de eigendom van een gebouw in appartementen te splitsen. In verband hiermede zijn in het Burgerlijk Wetboek de artikelen 638a tot en met 638t ingelast. Onder appartement dient volgens de wet te worden verstaan: een aandeel in het gebouw met toebehoren, zomede in de daarbij behorende grond met toebehoren, in welk aandeel is begrepen het recht op uitsluitend gebruik van een bepaald gedeelte van het ge bouw, dat blijkens zijn inrichting bestemd is om als afzonderlijk geheel te worden gebruikt. Na de overschrijving van de notariële akte van splitsing ten hypotheekkantore wordt ieder appartement als een zelfstandige onroerende zaak beschouwd. Alvorens tot splitsing kan worden overgegaan, dient de notaris bij de hypotheekbewaarder een aanvrage tot vaststelling van het complexnummer voor de in de splitsing te betrekken percelen in, waarbij een tekening in drievoud wordt overlegd, waarop de be grenzing van elk gedeelte van de gebouwen en de grond, dat voor gebruik als afzonderlijk geheel is bestemd en waarvan volgens de voorgenomen akte van splitsing het uitsluitend gebruik in een appartement zal zijn begrepen, staat aangegeven. Op straffe van nietigheid moet op grond van artikel 638 f B.W. de akte van splitsing o.a. inhouden de kadastrale aanduiding van de appartementen overeenkomstig nader bij algemene maatregel van bestuur te stellen regelen. Deze algemene maatregel van bestuur is vastgesteld bij Konink lijk Besluit van 11 augustus 1952 Stb. 444 en bepaalt dat de kadas trale aanduiding bestaat uit: 1. de kadastrale gemeente en sectie, waarin de in de splitsing betrokken percelen zijn gelegen; 2. de complexaanduiding bestaande uit het voor de in de splitsing betrokken percelen vastgestelde complexnummer gevolgd door de hoofdletter A (afkorting van appartement); 7

Orgaan der Vereeniging TAK | 1959 | | pagina 7