3. de appartementsindex, een nummer dat door de aanvrager op de overgelegde tekening is aangebracht als kenmerk van het ge- gedeelte dat voor gebruik als afzonderlijk geheel is bestemd en waar van het uitsluitend gebruik in het appartement is begrepen; De kadastrale aanduiding komt tot stand door samenwerking van het kadaster en de eigenaar in die zin, dat het kadaster de aandui ding van de gemeente en de sectie en de complexaanduiding ver schaft en de eigenaar de appartementsindex levert. Wegens het driedimensionale karakter van een appartement is afbeelding op het kadastrale plan niet mogelijk. Een voorstelling van de ruimte treft men aan op de bij de aan vrage overgelegde tekening, die op het hypotheekkantoor voor ieder ter inzage aanwezig dient te blijven. c: Wet op de vervreemding van landbouwgronden van 7 augustus 1953 Stb. 446, De schaarste aan landbouwgronden in ons overbevolkte land heeft de overheid er toe gedwongen toezicht uit te oefenen op de verdeling en de prijs van land. Volgens de genoemde wet wordt onder land verstaan, grond, waarop enige vorm van landbouw wordt of onmiddellijk kan worden uitgeoefend. Het toezicht is opgedragen aan de Grondkamer, waaraan, be houdens in de wet genoemde uitzonderingen overeenkomsten be treffende de overdracht van land ter goedkeuring worden voorge legd. De overdracht van onroerend goed dat geen land is in de zin der wet, is dus vrij. Wel is echter bepaald, dat de bij het ter overschrijving aanbieden van een akte van overdracht van zodanig onroerend goed dient te worden overgelegd een verklaring van of vanwege de burgemeester en wethouders van de gemeente, waarin het goed is gelegen, inhoudende dat het onroerende goed geen land is in de zin der wet. Deze verklaring is niet vereist ten aan zien van onroerend goed dat gelegen is in een gebied, waarvan bij verordening in de gemeenteraad is verklaard dat daarin onroerend goed gelegen is, dat duurzaam voor andere dan landbouwkundige doeleinden wordt gebruikt. De bewaarder weigert de overschrijving in de openbare registers van de akte inhoudende overdracht van onroerend goed, indien de overeenkomst de vereiste goedkeuring van de grondkamer mist, tenzij een verklaring van of vanwege de burgemeester en wet houders wordt overgelegd of wanneer de raad bij verordening heeft verklaard dat het betreffende onroerend goed gelegen is in een gebied dat duurzaam voor andere dan landbouwkundige doel einden gebruikt wordt. d: Wijziging van de Wet op de Grondbelasting. Bij de wet van 17 mei 1956 Stb. 323, houdende vaststelling van 8

Orgaan der Vereeniging TAK | 1959 | | pagina 8