een nieuwe regeling inzake belastingrechtspraak zijn enkele arti kelen van de wet op de grondbelasting gewijzigd of vervangen. Krachtens deze wet kan de belanghebbende indien hij niet accoord gaat met de uitkomsten van de meting in beroep gaan bij de be lastingkamer van het gerechtshof, nadat hij in eerste aanleg zijn bezwaren heeft voorgelegd aan het hoofd van het bureau van de landmeetkundige dienst in wiens ressort het betrokken onroerend goed is gelegen. Tegen de uitspraak van het gerechtshof is cassa tie mogelijk bij de Hoge Raad. 4Dienstvoorschriften Op 1 augustus 1957 is in werking getreden de bij de beschikking van de Minister van Financiën van 9 januari 1957, no. 189, vast gestelde algemene instructie regelende de dienst van het kadas ter (I.K.), welke in de plaats kwam van de I.K. van 1918. Niet alleen door de vele wijzigingen doch ook doordat verschil lende onderwerpen niet, onvolledig of bij afzonderlijke beschik kingen waren geregeld, voldeed de instructie van 1918 niet meer. De nieuwe I.K. beoogt een systematische codificatie van de be staande voorschriften benevens de verwerking van voorschriften omtrent onderwerpen die tot nu toe niet waren geregeld. Door de toepassing van het losbladig systeem is de mogelijkheid geschapen toekomstige veranderingen in de voorschriften op prac- tische wijze te verwerken. 5. Technische aspecten a: Handleiding voor de technische werkzaamheden van het Kadas ter. Bij beschikking van de Staatssecretaris van Financiën van 28 mei 1956 nr. 41 is een nieuwe handleiding voor technische werk zaamheden van het kadaster vastgesteld, welke is ontworpen door een commissie bestaande uit de heren Prof. Ir. W. Baarda, D. de Groot en Ir. F. Harkink. In deze handleiding komt vooral tot uiting het relatieve karakter van de nauwkeurigheidseisen, welke o.m. afhankelijk zijn van de waarde en bestemming van de grond in het gebied waar gemeten wordt. Op theoretisch verantwoorde wijze is een systeem van toet sing voor de te gebruiken meet- en rekenmethode ontwikkeld bij toepassing waarvan een doelmatige uitvoering van de landmeet kundige werkzaamheden van het kadaster is gewaarborgd. b: Fotogrammetrie. Zoals hiervoor reeds is vermeld werd op 1 juli 1956 ingesteld een fotogrammetrisch bureau van het kadaster. De activiteit van dit bureau is primair gericht op kaarteringswerkzaamheden ten behoeve 9

Orgaan der Vereeniging TAK | 1959 | | pagina 9