In De Centrale" van 31 januari I.I. lazen we van de hand van de redacteur dhr. J. A. B(ouquet) het volgende: Berichten en mutaties Jubilea 82 Het Kadaster Bij de behandeling van het hoofdstuk VII B (Financiën) 1959 heeft de minister van Financiën in antwoord op vragen van het Kamerlid, de Heer Ritmeester, zich aangesloten bij diens mening, dat werk, dat door middelbare ambtenaren kan worden verricht, ook door dezen behoort te worden gedaan en dit niet door hogere ambtenaren moet worden verricht. De minister heeft toegezegd zijn aandacht te willen wijden aan de desbetreffende opmerkingen en te willen bezien in hoeverre dit bij het kadaster geschiedt. De heer Ritmeester nu heeft gesproken over het ontstellend lage tempo, waarmede de achterstand in te meten posten wordt ingehaald. Hij constateerde bovendien o.m., dat bij de ruilverkaveling een con stant grotere achterstand ontstaat. Hij bepleitte de landmeetkundige ambtenaren in de eerste plaats meer in te schakelen om meetkundig werk te doen voor de eenvoudige splitsingen en in de tweede plaats ook voor de controleursposten. Hij stelde, dat landmeetkundige ambtenaren wel degelijk voor deze taak waren berekend. Onze vereniging van Technische Ambtenaren bij het Kadaster zal niet nalaten haar strijd voor betere salariëring van de landmeetkundige ambtenaren, bezien tegen de achtergrond van het hierbedoelde „Ka- mergesprek" kracht bij te zetten. Dat de toekomstige Minister van Financiën de toezegging van zijn ambtsvoorganger met voorrang honorere. J. A. B. Het bekende maandblad „Wij van Financiën van januari 1959 meldde onder de rubriek Ambtsjubilea het zilveren ambtsjubileum op 16 februari I.I. van collega R. M. Strijker, landmeetkundig ambtenaar A aan het Bureau voor buitengewoon landmeetkundig werk te Groningen. Tien dagen later vierde collega A. W. Boelhouwer, tech nisch ambtenaar le klasse bij de BLW te Zwolle eveneens zijn 25- jarig ambtsjubileum. De redaktie sluit zich gaarne aan bij de velen, die de jubilarissen een gelukwens deden toekomen. Hartelijke feli citaties! Overgangsvakcursus 1959 Voor het eindexamen van de derde overgangsvakcursus, dat in de maand januari van dit jaar werd gehouden, slaagden de navolgende collega's: T. Bootsman, Maastricht I.d., J. Edelijn, Zwolle I.d., G. Gil- Ie, Almelo I.d., L. J. Goedbloed. Roermond Ld., J. Heijdenrijk, Eind hoven I.d., A. Huberts, s-Hertogenbosch I.d., M. R. Jobse, Middel-

Orgaan der Vereeniging TAK | 1959 | | pagina 38