&pgauen met landmeetkundige inMag 116 ruilverkaveling aan te wenden met het oog op de stedebouwkundige aanleg. Dit feit had tot logisch gevolg dat er in de terminologie een differentiatie ontstond tussen agrarische ruilverkaveling en stedebouw-ruilverkaveli ng. In de Belgische wet ge bruikt men de uitdrukking: ruilverkaveling van land eigendommen. In het Frans spreekt men van „remembre- ments de la propriété rurale", „remembrement rurale" en „remembrement agricol e". Ruilverkave ling, mede toegepast op stedebouwkundige aanleg, noemt men in het Frans remembrement urbain (geregeld bij de wetten van 11 oktober 1940 en 12 juli 1941). OPGAVE LXXI Deze opgave ziet er ingewikkelder uit dan zij in werkelijkheid is. Bij de gegevens is reeds vermeld dat het punt DP 12 destijds ver keerd op het plan is gekaarteerd. Bij het controleren van de gemeten maten tussen de punten A, B, C en D zien we dat deze wel zo onge veer sluiten; we mogen dus aannemen dat deze goed gekaarteerd zijn. Of het punt DP 13 op de juiste plaats aangebracht is, kunnen we zo niet zeggen. We moeten in ieder geval de mogelijkheid van abusieve kaartering niet uitsluiten. Hoe moeten we dit vraagstuk dan aanpakken? Het punt Heidorp I is in beide stelsels bekend. Als we nu nog een tweede punt hadden, dat bekend is zowel in het plaatselijke stelsel als in het RD-stelsel, zouden we transformatieberekening kunnen toepassen. Denkt U eens aan het snijpunt P van de greppel BC en de meetlijn DP 12—Hei dorp II. Dit punt kunt U in beide stelsels berekenen. De punten Heidorp I en P zijn nu onze aansluitingspunten. Als resultaat van de transformatie vinden we DP 12 - 116,84 - 3321,92 DP 13 1577,59 - 3020,53.

Orgaan der Vereeniging TAK | 1959 | | pagina 28