Berichten en personalia Jubilea. 126 In „Wij van Financiën", (welker redactie wij dankbaar kunnen zijn, dat zij ons van dit alles op de hoogte houdt), van februari lazen we van het jubileum van een collega, die vóór de oorlog een zeer actieve rol in ons verenigingsleven heeft gespeeld. Op 1 april l.l. namelijk vierde collega J. M. van der Heil van de Ruilverkavelings- dienst te Utrecht zijn veertigjarig ambtsjubileum. Van der Hell was een groot aantal jaren een zeer vruchtbaar secretaris van T.A.K. Zestien dagen later herdacht nóg een „ruilverkavelaar" z'n veer- tigjarig jubileum, nl. coll. T. van der Meer te Zwolle. En in de mo derne rijksbelastingwolkenkrabber te Rotterdam vierde coll. R. M. van der Vlerk zijn zilveren feest in de kadastrale kring. De redactie schaart zich graag nog in de rij der velen, die deze collega's op hun feestdag kwamen gelukwensen. Collega M. Loof van de landmeetkundige dienst te Goes zal, als dit Orgaan onder Uw ogen komt, op 11 mei reeds zijn feest van z'n 25-jarig jubileum hebben gevierd. Een hartelijk Proficiat! Ons erelid W. Koopmans in het goud. Zaterdag 4 april l.l. heeft ons erelid W. Koopmans in de receptie zaal van de landmeetkundige dienst van het Kadaster te Utrecht onder overweldigende belangstelling afscheid genomen. Onder de aanwezigen merkten wij op de Voorzitter van T.A.K.coll. Wege- reef, dhr. Benning, secretaris der Vereniging van Meetarbeiders, Ingenieur-Verificateur W. Joosten uit 's-Gravenhage, oud-lngenieur- Verificateur Sanders, nagenoeg alle ambtenaren van de techn. en administratieve kadastrale diensten te Utrecht, zeer velen uit Amers foort en elders uit het land. Onder ovationeel handgeklap speldde ir. Snijders, waarnemend Ingenieur-Verificateur te Amsterdam onze scheidende collega het eremetaal in goud op de borst, verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau. Velen voerden het woord, veel herinneringen werden opgehaald en vele geschenken mocht coll. Koopmans ontvangen bij zijn afscheid uit de dienst, waaraan hij zoveel van zijn enorme werkkracht heeft gegeven. Algemene Vergadering van T.A.K. besluit tot opheffing van het Orgaan en toetreding tot het Nederlands Genootschap voor Landmeetkunde. In een drukbezochte Algemene Vergadering van de Vereniging, op 25 april jl. in het Gebouw voor Kunsten en Wetenschappen te Utrecht gehouden, is het bestuursvoorstel met haast algemene stem men aangenomen, om toe te treden tot de Stichting „Neder lands Genootschap voor Landmeetkund e", waarin de beide andere participanten zijn: de Vereniging van Landmeet kundigen en de Vereniging van Personeel van de Meetdienst van

Orgaan der Vereeniging TAK | 1959 | | pagina 38