MUTATIES 129 Internationale tentoonstelling op geodetisch gebied. Door bemiddeling van de Internationale Esperantodienst ontvingen wij van de Poolse Academie voor Wetenschappen en van de We- tenschappelijk-technische vereniging van Poolse geodeten, afde ling Krakau, een bericht dat getuigt van activiteit op landmeetkundig terrein in de landen achter het ijzeren gordijn. In september nl. zul len te Krakau een tweetal geodetische conferenties worden gehou den op internationaal niveau, en wel van 4 tot 7 september een zit ting van het permanent comité van de Internationale Landmeters federatie, en van 9 tot 13 september een internationale wetenschap pelijke cursus in geodetische berekeningen. Gedurende deze bij eenkomsten organiseren bovengenoemde corporaties een tentoon stelling van landmeetkundige instrumenten, rekenmachines en geo detische publikaties. Een unieke gelegenheid zal het zijn, om zich op de hoogte te stellen van de vorderingen op ons vakgebied in de landen, die onder sovjet-russische invloed zijn gekomen. De leiding van het organisatiecomité, mgr. inz. Stanislaw Wojtas en prof. M. Odlanicki-Poczobutt, verzochten landmeetkundige tijdschriften en boeken voor de tentoonstelling, een verzoek waaraan de redactie zou kunnen voldoen, wanneer t.a.v. de laatstverschenen jaargangen de hulp van de lezers van dit Orgaan zou worden verkregen. Intus sen wordt de belangstellende lezer erop gewezen dat correspon dentie over de tentoonstelling en de Cursus kan worden gezonden aan het adres Katedra Geodezji A. G. H., al. Mickiewicza 30 te Kra- ków, Polska. Wij ontvingen de verzekering, dat op alle aanbiedingen wordt geantwoord, en dat gedetailleerde programma's en inschrij vingsbiljetten op aanvraag worden toegezonden. Benoemd: m.i.v. 1-2-'59 tot techn. ambtenaar 1e kl. de landm. ambt. A T. Bootsma, Maastricht; J. Edelijn, Zwolle l.d.; G. Gil Ie', Almelo l.d.; L. J. Goedbloed, Roermond l.d.;. JHeydenrijk, Eind.- hoven l.d.; A. J. Huberts, s-Hertogenbosch l.d.; M. R. Jobse, Mid delburg l.d.; H. W. Peters, Maastricht l.d.; K. Spaan, Hoorn l.d.; J. B. H. van Veen, Zierikzee R. en I. C. Zwartbol, Gorinchem l.d.; m.i.v. 1-1-'59 tot landm. ambt. L. P. G. van Soest te Roermond; A. P. W. Verbraak te Zierikzee R; m.i.v. 1-2-'59: L. J. Brouwers te Breda R; m.i.v. 1 -2-'59 tot tekenaar in tijd. dienst: G. H. Thomassen, Zwolle l.d.; B. van den Bos, Utrecht l.d.; A. van der Maas en M. F. Verdaas donk, Middelburg R; B. J. Paulussen, J. A. Kempers en T. H. A. Sillen, Maastricht l.d.; H. Pietersen, Rotterdam; J. L. Timmer, Maas-

Orgaan der Vereeniging TAK | 1959 | | pagina 41