Berichten en personalia licht ons in, via een artikel van M. Pateisat, over de nieuwe taken van geodesie en cartografie in de Deutsche Demokratische Repu- blik". K. Neubert publiceert de resultaten van een vergelijkend onderzoek van het werken met verscheidene soorten van waterpas- instrumenten in het maartnummer. Het juninummer van het Tijdschrift voor Kadaster en Land meetkunde' bevat een indringend artikel van de hand van H. L. Rogge over de geodesie en de universele decimale classificatie, het indelen in een schema, waarvan de rubrieken met decimale breuken zijn aangeduid en die het raadplegen van een over bepaalde onder werpen verschenen lectuur zeer vergemakkelijken. Geslaagd voor de NX.F, examens 1959 Landmeettechnicus: J. F. M. van Asperen, St. Michiels Gestel; J. v. d. Berg, Zaandam; J. F. v. d. Brink, Amsterdam; R. de Bruin, Haarlem; J. Dokter, Den Helder; G. W. Geerdes, Arnhem; J. H. Geistdörfer, Ermelo; M. Hogeveen, Bakkum (N.H.); J. A. F. v. d. Hoop, Den Haag; M. Jansen, Leeuwarden; R. Kik, Arnhem; D. Kleinendorst, Zierikzee; N. Selderbeek, Krommenie; F. de Zwart, Oldekerk (Gr.). Landmeetkundig tekenaar: J. van 't Hof, Haarlem; M. G. de Jong, Delft; H. v. d. Valk, Rotterdam; R. P. J. Verboom, Rijswijk (Zh.); K. Wagenaar, Dordrecht; F. Wild, Rotterdam. Landmeetkundig rekenaar: G. H. Huizing, Groningen; N. Schip per, Arnhem; M. Vermey, Beverwijk. MUTATIES Door de vervroegde bewerking van dit Orgaan wegens de druk kersvakantie, was het deze maal niet mogelijk de mutaties op te nemen. Deze volgen nu in het eerste nummer van „Geodesia". NIEUWE AANVRAGEN VOOR RUILVERKAVELING Sedert onze laatste opgave zijn de navolgende aanvragen tot ruil verkaveling bij de Centrale Cultuurtechnische Commissie binnen gekomen; Denekampse Veld II, onder Oldenzaal en Denekamp, groot ca. 1520 ha. Assen, onder de gemeente Assen 2340 ha. Assendelft, onder Assendelft (Nh.) 1990 ha. Niedorper Kogge, onder Winkel en Oude- en Nieuwe Niedorp 2520 ha. samen ca. 8370 ha. 153

Orgaan der Vereeniging TAK | 1959 | | pagina 21